Smmm ORHAN kullanıcısının son içeriği

1. S

Gelir vergisi kanunu - 83 /2012-5 Bireysel Emeklilik Sistemi - 3

Merhaba arkadaşlar, Aşağıdaki konuda bilgi v belge sahibi olan varsa yardımınızı rica ediyorum. Saygılarımla, Bireysel emeklilik sisteminden ayrılanlar için ve geri ödenen paralar üzerinden kesilen %15 stopajın iadesine ilişkin yayınlanan gvk 83 sirkülere göre; 1. Sirkülerde istenen poliçe...
  2. S

Ar-Ge kapsamında Gelir Vergisi Stopajı Teşvikine ilişkin bildirim.

Merhaba, Muhtasar Beyannamesinde Ar-Ge kapsamında gelir vergisi stopajı teşvikine ilişkin bildirim adlı ekte "c" alanında "Çalışmaya İlişkin Brüt Ücret Tutarı Toplamı" diye bir alan var. Bu alana ilgili kişinin arge kapsamında elde ettiği brüt gelir mi yoksa kurumdan toplam elde ettiği gelir...
  3. S

SSK Günü 3600 Günü Aşmış Olan Kişilerin Çalıştığı İşten Kendi İsteğiyle Ayrılmas

Merhaba, Bir arkadaşımdan duydum ve hatta onun arkadaşı çalıştığı işyerinden tazminatını almış. Bu konuyla ilgili de SGK dan resmi yazı alıp çalıştığı işyerine vermiş. Şöyleki, SSK prim günü 3600 ü geçen ssk lı çalışanlar her çalıştığı işyerinden kendi isteğiyle ayrılması durumunda tazminatını...
  4. S

Serbest Meslek Makbuzu Olmayan ve Hizmet Alınan Kişilere Yapılan Ödemeler

Bir konuda yardımınızı rica ediyorum. İşyerimde belirli süreli olarak çalıştırdığımız insanlar mevcut. Bu insanlar 4-6 ay civarında çalışıyorlar. Ben bu kişileri bordroma almadan (kadrolu çalışanım yapmadan) kendilerinden bu servisi almak ve ücret ödemek istiyorum. Çalıştıracağım insanın...