smmmerolors kullanıcısının son içeriği

 1. S

  Serbest Meslek Kazanç Defteri / İşletme Defteri

  Peki bir sorum daha olacak, İşletme defteri olan kısımda Ticari kazanç totalde 1 milyona yakın bir rakam olacak. Yani Defter geçiş hadlerini fazlasıyla aşıyor olacağız. Şimdi sorum şu; İşletme defteri olan kısım bu durumda bilançoya geçer mi? Geçerse SMM kazanç defteri ne olacak?
 2. S

  Serbest Meslek Kazanç Defteri / İşletme Defteri

  Değerli meslektaşlarım, İç mimar olan mükellefime açılış verdim, vergi dairesi doğal olarak serbest meslek kazanç defteri olarak açmış ve defter beyan da aynı şekilde. Ancak mükellefim bazı durumlarda örnek tadilat vs. gibi durumlarda sözleşme gereği yüklü miktarda fatura kesmesi gerekiyor...
 3. S

  Mevsimlik Pansiyon Açılışı Hk.

  Bir mükellefim İzmir karaburun da pansiyon açacak. Ancak kış aylarında faaliyeti olmayacak bu pansiyonun, Faaliyette olmadığı dönemlere ilişkin maliye kaydını dondurma askıya ala gibi durumlar var mıdır?
 4. S

  SMMM Ofisi Açma ve Devir Hk.

  Bahsettiğiniz avantajlar, bizde devavantaj :)
 5. S

  SMMM Ofisi Açma ve Devir Hk.

  Cevabınız için teşekkür ediyorum. Sıfırdan mı başlamıştınız ?
 6. S

  Ofis mi Açmalıyım Yoksa Bağımlı Çalışmaya Devam mı Etmeliyim?

  Son durumunuz nedir? İnşallah herşey yolunda gitmiştir.
 7. S

  Smmm Ofis Açılışı Hk.

  Selamlar, naptınız ofis işini açtınız mi?
 8. S

  Smmm Ofis Açma

  Hocam Son durum nedir merak ettim? İşler yolunda gitti mi?
 9. S

  SMMM Ofisi Açma ve Devir Hk.

  Değerli tecrübeleriniz için teşekkür ediyorum, devir işine bende sizin gibi yaklaşıyorum. Ancak evli ve çocuk sahibi olunca işin risk tarafı düşündürüyor. Buradaki en önemli kilit nokta, ofis açtığında seni idare edecek 1-2 yıllık kenarda finansmanın olması sanırım.
 10. S

  SMMM Ofisi Açma ve Devir Hk.

  Sevgili meslektaşlarım ve üstadlarım, Mesleğe İZMİR'den yeni katılmış biri olarak ofis açmayı düşünüyorum. Ancak Mükellef sayım 4 adet işletme defteri. Yazılan ve çizilenleri okuyunca, sıfırla başlayıp başarılı olmuş arkadaşları görüyor ve hevesleniyorum. Ne dersiniz? Bir de şöyle bir merakım da...
Üst