zirve

sule kullanıcısının son içeriği

1. S

2020 Asgari Ücret Teşviki

Merhaba, 2020 yılı için Asgari Ücret İşveren teşviki ile ilgili yönetmelik çıktı mı? sadece 75 TL olacağına dair birtakım yazılar okudum. bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen?
  2. S

İlave Asgari Geçim İndirimi Hk.

Merhabalar, 2019 yılı ilave AGİ uygulaması Eylül ayında başladı biliyorsunuz. yaptığı fazla mesailerden dolayı Eylül ayından önce de %20'lik vergi dilimine giren personellerim oldu. fakat uygulama Eylül ayında başladığı için Eylülden önceki aylarda ilave AGİ uygulamadım o personellere...
  3. S

Bakiye Borç Muhtırasında Öncelik Sırası

Merhaba, personele gelen maaş hacizlerinde aynı dosyaya ilişkin bakiye borç muhtırası geldiğinde, sıradaki hacizlerin önüne mi geçer? ilgili daireyle telefon görüşmesi yaptığımda, ilk sıraya kendi dosyalarının alınması gerektiğini söylediler. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  4. S

Eşi Kapıcı Olarak Çalışanlar İçin AGİ

Merhaba, umarım konuyu doğru alanda açmışımdır. bilindiği üzere kapıcıların maaşı gelir ve damga vergisinden muaf. AGİ de almıyorlar bu yüzden. eşi kapıcı olarak çalışan personel eşi için AGİ ücreti alabilir mi? kapıcı olan eş "çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan eş" kapsamında mıdır?
  5. S

Yeni Açılan İşyerinde Aynı Gün Sigorta

Merhabalar, sgk işyeri açılışını yeni yaptığım bir işyerim var. 26.11 de sigortalı çalıştırmaya başladım. 26.11 de işbaşı yapanların sigorta girişlerini 28.11 tarihinde yaptım. sorum şu, aynı işyerinde 11.12.2018 tarihinde sgk işe giriş bildirgesi verirken işe başlama tarihini de yanlışlıkla...
  6. S

Hayat Sigortası Priminin Gelir Vergisinden Düşülmesi

merhaba, hayat sigortası yaptıran personellerin aylık ödeme tutarlarını bordrosuna yansıtarak gelir vergisi indirimi almasını sağlıyorduk. bu uygulama devam ediyor mu hala? paylaşırsanız çok sevinirim.
  7. S

İşten Ayrılma Durumunda Ödeme Süresi

Merhabalar, işten ayrılan personelin ücretinin ödenmesiyle ilgili bir süre var mıdır? iş kanununda 20 günden bahsediyor fakat fiili çalışanlar için sanırım, iş akdinin feshinden sonraki ödeme tarihiyle ilgili bilgi bulamadım. firmamızda maaş ödemeleri takip eden ayın 5'inde yapılıyor. iş akdi...
  8. S

Ücretin Eksik Gösterilmesinin Cezası

merhaba, maaşın yüksek olup da APHB de daha düşük gösterilmesinin işverene cezası asgari ücret*2 midir? doğru mu biliyorum? geriye dönük kesilme ihtimali oluyor mu tek mi kesiliyor? (geriye dönük Ek APHB nin cezaları oluyor sanırım)
  9. S

687 Khk Ve 6111

merhaba, ilk kez sigorta girişini firmamda yapmış bir personelim var. 687 sayılı KHK teşvikinden faydalanmak istiyorum. şartlarımız uyuyor. teşvik süresi bittikten sonra 6111 veya 5510 teşviklerini almama engel bir durum var mıdır?
  10. S

Yurtdışında Çalışan Eş İçin Agi

merhaba, eşi amerika da çalışan bir personelim var. personelim eşi için agi alabilir mi?
  11. S

Yaz Dönemi Lise Stajyerleri

Merhaba, Yaz döneminde teknik lise okuyan öğrenciler staj yapacak kurumumuzda. (40 gün) maaş verme zorunluluğu nedir acaba?
  12. S

Ev Hizmetlerinde Çalışan Eş İçin Agi

merhaba, bir personelimin eşi ev hizmetlerinde çalışıyor. (temizlik) 2 de çocuğu var. AGİ değerlendirirken eş çalışmayan eş kapsamına mı girecek?
  13. S

Ara Dinlenme Sürelerine Uyulması Hakkında

merhabalar, personellerime giriş çıkış saati, çay saati ve yemek saati kurallarına uymaları hakkında yazılı bildirim vermek istiyorum. çünkü saatlerde kaytarmalar oluyor. (çay saati gelmeden gidip çay içenler vs.) bir toplantıyla önce sözlü olarak bildireceğim. aynı zamanda yazılı olarak...
  14. S

İşyeri Naklinde 6111

Merhabalar, 6111 teşviki kapsamında şartları uyan personellerimiz var. yalnız takıldığım bir nokta var, sizlere danışmak istiyorum biz pendik'ten gebze ye taşındık. dolayısıyla sgk müdürlüğümüz pendik ten gebze ye geçti. işyeri dosya numaramız da değişti. tüm personellerin nakil sebepli...
  15. S

Mevcut Çalışanlar İçin 6111 Teşvik

merhabalar, 6111 teşvikinden hali hazırda çalışan personellerimiz faydalanabiliyor mu acaba? e-bildirge ekranında "4447 Geç 10. Madde sigortalı giriş" kısmında tüm personeller sıralanıyor. teşvik kanunu kapsamına uygunluğunu inceleyiniz diyor. ekran kafamı biraz karıştırdı. 6111 teşviği...