Tahsin Kurt
Etkileşim Puanı
87

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Tahsin Bey merhaba foruma yazıyorum ama cevap alamadım sizin bilginiz var ise bana yardımcı olurmusunuz.SGK tarafından eczane mükelleflerine kesinti yapılan reçeler nasıl gider yazılır kayıt edilir.Acil bir konudur yardımcı olurmusunuz.
    Merhaba 30.06.2016 tarihinde işten ayrıldım orada bir yıla yakın sigortam ödendi.işten çıkarılarak 5ay işsizlik maaşı aldım ancak şimdi mart ayında Doğum yapacağım bir aylık sigorta girişi yaptırsam ve Doğum raporu verip çıkış yapsam Doğum rapor parası alabilirmiyim.
    Merhaba 30.06.2016 tarihinde işten ayrıldım orada bir yıla yakın sigortam ödendi.işten çıkarılarak 5ay işsizlik maaşı aldım ancak şimdi mart ayında Doğum yapacağım bir aylık sigorta girişi yaptırsam ve Doğum raporu verip çıkış yapsam Doğum rapor parası alabilirmiyim
    Tahsin bey iyi akşamlar. Ltd şti de sınırlı yetki belgesi çalışmanızı rica etsem benimle paylaşırmısın? tuhal@ atapetrol.com.tr
    Tahsin bey, şirket iç yönergesi örneğini ve yapılması gereken işlemler listesini erolkocer@hotmail.com adresine rica etsem gönderir misiniz? Teşekkürler.
    Tahsin bey iyi günler Mehmet KURT'ile bir bağlantınız varmı size bir konu hakkında danışmam lazım.

Akın SUBAŞI
    Merhaba Tahsin Bey

Yönetim Kurulu Yetki Devrine ilişkin İç Yönerge Örneğinin paylaşmanız mümkün müdür?

Teşekkürler,
    Verdiğin bilgiler için tesekkur ederim. abi müsterek temsilci seçtiğimiz zaman varislerin hepsidemi imza atacaklar ise söyle bi durum var varislerin üç tanesinin yaşı küçük bunlar için kayyum gereklimi yoksa yaşı küçüklerin yerine annesi imza atabilirmi
    Selam abi bir limited sirketimiz var kac gundur bi sonuca varamadik isin icinden ne bizim muhasebeci nede ticaret odasindaki arkadas cikabildi ben sana kisaca anlatayim bizim ortaklardan birisi öldü ortagın 160 paya 4000binlira sermayesi var ölen ortaginda 1 eşi ve 9 çocugu var veraset ilaminda 3 pay esine 9 payda cocuklarina veriliyor toplamda 12 ye bölunuyor sermayeyide paylastirinca küsüratli denk geliyor isin icinden çikamadik ayrıca hissedarlar bir araya gelipte hic biseyle ilgilenmiyorlar biz sirketi calistirmak istiyoruz mudurun yetkisi bitti yetki alamiyoruz bize yardimci olursan sevinirim başini agrıttıgım icin özur dilerim saygilarimla..
    S.a Tahsin bey;

özel hastanelerin sigorta şirketlerine kestikleri faturaların 2-3 ay sonra iade veya kısmi olarak kabul edilmeyip gerin göndermeleriyle ilgili yazınızı okudum. mukteza talebinde bulunmuşsunuz.sonuçlandıysa size zahmet paylaşa bilirmisiniz. ilgiliniz için teşekkürler
    Merhaba Üstad

Konu altında yazdım ancak işlemi hızlandırmak adına LTD ŞTİlerde iç yönerge çalışmalarınızı tarafıma da paylaşmanızı rica ederim.aulker_63@hotmail.com

İyi çalışmalar.
    merhabalar, bir işyerinde perakende satış yapılmaktadır. Sözkonusu işyerinde 2. bir yazar kasa kullanabilirmiyiz. mevcut bir adet yazar kasamız var.
    Selamlar
    Adi ortaklıklarda,ortaklık herhangi birinin üzerine değildir.Evet,unvanda ortaklardan birinin adı kullanılır ama adının kullanılması,o kişiye daha fazla sorumluluk yüklemez.Sonuçta ortaklıkta,ortaklık oranları belirlenmiştir. (en azından ortaklık sözleşmesinde bunlar belirlenmiş olmalıdır) Her ortak,kar veya zarara,borç veya alacağa hissesi oranında iştirak eder.Olay budur.
    Umarım muhasebecinizle tezat oluşturacak şeyler söylememişimdir.
    Saygılar
    Adi ortaklıkla ilgili 2009 senesinde yaptığınız bir yoruma istinaden yazıyorum. 4 kişi adi ortaklık şirketi kurduk, vergi dairesinde 4 kağıtla yoklama alındı ve 5. kağıt ortaklığın benim üzerime olduğuyla ilgiliydi. Bu risk dağılımında veya art niyetler düşünüldüğünde riskli bir şey mi yoksa normal mi? Muhasebecimiz yeterince aydınlattı fakat bazı sebeplerden dolayı iş bilir birine sormayı uygun gördüm. Beni aydınlatırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
    merhaba; işyeri açılışı için mükellefin kira sözleşmesinin özel şartlar sayfasını çekmeden ilk ve arka sayfasını n fotokopisini çekerek vergi dairesine verdim ve damga vergisi brüt ve 1,89 oranında hesaplanarak çıkarıldı ve ödedim.başka işyeri ile ilgili açılışta kira sözleşmesinin komple fotokopisini çekip vermiştim damga vergisini x2 olarak hesaplayıp ödettirdiler.bunu vergi dairesine sorduğumda bana tek nüsha verdiniz onun için tek aldım dedi.burda nüsha nedir hususi şartların olduğu bölümün fot.çekilip çekilmemesi değiştiriyormu.umarım uzun yada saçma olmamıştır şimdiden teşekkürler
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…