Tahsin Kurt kullanıcısının son içeriği

1. Tahsin Kurt

Bağkur Primi

Bir ara şöyle bir düzenleme vardı ama şu anda son durumu bilemiyorum,kontrol etmem lazım. İşverenin (şahsi mükellefiyetin) kendine belirleyeceği aylık veya günlük kazanç rakamı; çalışanlara ödenen en yüksek ücretten az olamaz. Yani çalışan işçiye şayet 6000 Tl ödeniyor ve sgk buna göre beyan...
  2. Tahsin Kurt

7326 sk ile matrah artırımı yapan firmanın Özel Esaslar kapsamına alınması hk.

Merhaba Evet sayın Hava Kuvvetleri'ninde kanun metninden yaptığı alıntıda dendiği gibidir Burada işin püf noktası şudur.Tabiki matrah artırımı yapmak tek başına yeterli değildir. Mali idarenin özellikle dikkat ettiği nokta şurası. * Matrah artırımı yapıldığı yılda herhangi bir ayda kdv devri var...
  3. Tahsin Kurt

E-Fatura, E-Arşiv Fatura İptal ve İtiraz Arasındaki Fark

Çok gereksiz varyasyonlar bunlar.Temel Fatura,ticari fatura,e-arşiv fatura,e-fatura. İşleri zorlaştırmakta üzerimize yok.Amaç,vergi kanunlarını uygulamak ve bir an evvel verginin hazineye aktarılmasını sağlamak değil mi? Niye bu kadar uğraştırırlar anlamam.
  4. Tahsin Kurt

Kdv Bdp Sorunu

Ben beyanları manuel onayladığım için Luca'dan kaynaklı problemi bilemiyorum.Ama Bdp'de herhangi bir sorun yok.Şimdi bir kdv onayladım. Luca bağlantı merkezi programını yeniden kurup deneyin isterseniz.
  5. Tahsin Kurt

Kdv Bdp Sorunu

Sayın eet, bu soruya nasıl cevap verelim :) Programdan mı nerden gönderiyorsunuz? Ne yaptınız da bu hatayı aldınız?
  6. Tahsin Kurt

120 Gün İçinde Prim Ödeyerek Sürekli Çalışmış Olma Şartı Sağlanmamaktadır

Şimdi baskı var derseniz iş değişir. Eğer haklı bir sebebe dayanarak istifa etmek zorunda bırakılırsanız ve bunu ispatlayabilirseniz işsizlik alma imkanınız olabilir. Örneğin 23-24-25 nolu çıkış kodlarını inceleyin.
  7. Tahsin Kurt

SGK ve Bağkur Affı Çıkar mı ?

Şu an öngörülemez günlerden geçiyoruz.Bu ülkede artık her an herşey olabilir.Akşam yattığın hayatla sabah karşılaşacağın hayat bir anda değişebilir. O yüzden hep beraber bekleyip göreceğiz.
  8. Tahsin Kurt

Toplantı-Buluşma

Eveeet birikmiş epeyce.Birini bulsakta bunları tahsil etsek artık. Nasıl yapsak bilmem ki :giggle:
  9. Tahsin Kurt

Toplantı-Buluşma

Zaman ne çabuk geçiyor.
  10. Tahsin Kurt

Ünvan Belirleme

Evet,bu soruya katılıyorum.Sorunuz çok genel.Takıldığınız asıl konu nedir? Normal şartlarda bu ünvan uygun.Çekirdek ünvan + sektör, olması gereken bu zaten. Ama asıl nereye takıldınız,bende bunu merak ediyorum.
  11. Tahsin Kurt

Sgk Şifre Formu Verilmesi Kalktı mı,Devam Ediyor mu ?

Evet ilgili genelgede bahsettiğiniz bölümü okudum.Haklısınız.Gözümüzden kaçmış tşk.ederim.
  12. Tahsin Kurt

Avukat E-Smm Yerine E-Arşiv Fatura Kesmiş

Selin hanım merhaba,nasılsınız. Savcılık ne diyor?Önce ona bakmak lazım. Savcılığın kalkıpta e-arşiv portaldan faturaya iptal onayı verebileceğini hiç sanmıyorum ama deneyimlemediğim içinde emin konuşmak istemem. Yeni bir e-smm makbuz kesin.Not kısmına "sehven düzenlenen ... tarih.....belge...
  13. Tahsin Kurt

Sgk Şifre Formu Verilmesi Kalktı mı,Devam Ediyor mu ?

İzahını verip ,ikna edebilecekseniz tabiki yaparsınız.
  14. Tahsin Kurt

Muh Sgk Uvap

Teşekkür ederim sizlere de.
  15. Tahsin Kurt

Muh Sgk Uvap

Merhaba Hangi programı kullandığınızın bu aşamada pek bir önemi yok. Gönderdiğiniz beyan onaylanmışsa ve bunun üzerinde düzeltme yapacaksınız ve yapacağınız düzeltmede sgk bildirimlerinde değişiklik olmayacaksa belirtilen kutucuğu işaretlemeniz gerekir. Şayet beyanı onaylamadan hatayı gördüğünüz...