thexx kullanıcısının son içeriği

1. T

Kıdem Tazminatı Hesaplama Hk

Merhaba Bir çalışanımız 2.000 tl alıyor.Net maaş üzerinden maaş ödemesi yapıyoruz.Bu kişi aralık ayında işten ayrılırsa brüt ücreti yükseleceği için aralık ayındaki brüt ücretden mi yoksa net maaşı olan 2.000 tl'nin brüt ücreti üzerinden mi kıdem tazminatını hesaplamamız gerekir?
  2. T

Emekli Çalışamaz Raporu Alabilir mi ?

Merhaba Şirketimizde 7-8 sene önce emekli olup işine devam edenler var, ancak şuan kalbinde sorun varmış çalışamaz raporu almış tekrar mı tazminat vermemiz lazım.
  3. T

1 Yılı Dolmadan Ayrılma Ve Doğum İzni Parası Hk

Merhabalar , Bir konuda sizden yardım almak istiyorum. Ben şuan çalıştığım şirkette 6 yıldır çalışmaktayım. 14.02.2017 tarihinde ise evlendim. Şuan ise hamileyim ve 32.haftam olan 08.02.2018 tarihinde işten ayrılmayı düşünmekteyim. Evlilik dolayısıyla kıdem tazminatımı almaya hak kazanıyorum...
  4. T

İhbar Tazminatı Hesaplama

Merhaba 14.03.2016 tarihinde işe başlayan kişiye 11.09.2017 tarihinde ihbar süreniz başlayacaktır diye yazı gönderdik.çıkışınızda 08.10.2017 tarihinde olacaktır dersek ihbar tarih aralığı 14.03.2016 ile 08.10.2017 arasımı olur.
  5. T

Yıllık İzin Hakediş

Merhaba 01.07.2002 tarihinde girdiğim işyerinden 2008 yılında tazminatımı alarak 6 ay kısa dönem askerlik için ayrıldım.Sonra 2008'de tekrar aynı yerde işe başladım ve 2013 yılında tazminat aldım.yine 1 hafta sonra sigortam tekrar başladı.izin ücretim sıfırdanmı başlar.
  6. T

Kısmı Süreli Sözleşme

Merhaba Yaz dönemi için 2 ay gibi Kısmı süreli Personel işe aldık.Bu 2 aylık süreçte 687 nolu teşvikten yararlanabilir miyiz? Sakıncası varmı?
  7. T

Mart Ayına Ait Ek Sgk Vermek

Merhaba Mart ayında sgkları verirken neyden kaynaklandığını anlamadığım bir sebepten dolayı ek sgk vermemiz gerekli.2 Şirket için toplam 4 çalışan. Sgkya gidip elden iptal ve ek formu mu vermek gerekir.Birde 4 çalışan için ne kadar ceza olur?
  8. T

15 Gün Çalışan Emekli̇ni̇n Agisi

Merhaba Ayda 15 gün çalışan emeklinin agisi nasıl hesaplanır.
  9. T

Agi İle İlgili Bir Soru

Merhaba İşyerimize bir bayan başladı.Kocası emekli çalışmıyor 2 tane çocuğu var 7-8 yaşlarında.Emekli eşinden dolayıda agi alırmı?
  10. T

Emekli Olan Birinin Çıkarılması

Merhaba Emekli olarak çalışan birini çıkarırken farklı bir yol izliyormuyuz? Yoksa diğer çalışanlar gibi Kıdem ve ihbar haketmişse veriyor muyuz?
  11. T

İşten Ayrılan Birinin Raporu

Merhaba Ocak ayında işten ayrılan birinin raporlarını sistemden kontrol ederken 22 martta onayladım.Ayrıca ekranda ödeme çıktı yazıyor.Herhangi bir sıkıntı olurmu birşey yapmam lazım mı? Birde neden ekranımıza düştü?
  12. T

Tutanak Tutulan Birinin Sgk'sı ve Maaşı Ödenir mi ?

Merhaba 7 Nisan cuma ve 10 ve 11 Nisan'da işe gelmeyen ve ulaşamadığımız birini mecburi tutanak tuttuk. Hakediş verirken nasıl yapacağız. Kişinin işe giriş tarihi :27.03.2017
  13. T

Mart Ayı Hakediş Hesaplama

Merhaba Aşağıdaki hakedişde yardımcı olabilirmisiniz. Mart ayında 8-9-16-21-22 mart ta raporlu olan birinin 2 günlük istirahatının ödemesini şirket karşılıyor ise bu kişi 28 günlük hakedişmi alır.Ssk bu durumda ödeme yapmaz diye biliyorum. Aylık ücrete göre maaş veren bir firmayız.
  14. T

Raporlu Olan Birinin İşten Çıkarılması Hk

Merhaba 22.03.2017 tarihinde personellerimizden birinin işten çıkışını yaptık.Sebebi 22 mart'tan önce 3 gün işe gelmediği idi.Ama şimdi baktım ki bu arkadaşın yeni bir raporu var.Rapor ekrana 28 martta düştüğü için raporun olduğunu bilmiyorduk. Telefonla da ulaşamadık. Nasıl bir yol izlemeliyiz?
  15. T

Sgknın Vermediği 2 Günü İşverenin Vermesi

Merhaba Sgk Raporlarda 2 günün parasını vermediği zaman işyeri o 2 günü verip maaşı tam öderse Ssk priminidemi vermek zorunda oluyor.Yoksa Sadece maaşı verip Sgk primini vermeyebilirmi?