turkasia kullanıcısının son içeriği

1. T

Mesleki Şirket Ortaklığı Hakkında

Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik şirketine nitelikli ve müşteri potansiyeline sahip muhasebe geliri elde etmek isteyen bağımlı meslek mensubu kurucu ortaklar arıyoruz. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için [email protected]
  2. T

Tecil Ve Taksitlendirme

"6183 sayılı Kanunun 48 inci maddesine göre yapılacak tecil ve taksitlendirme işlemlerinde borçlunun “çok zor durum” halinin tespitinde; “Kasa+Banka+Kısa Vadeli Alacaklar/Kısa Vadeli Borçlar” formülü sonucu bulunacak oranın “2” ve altında olması halinde...
  3. T

Mali Müşavirlik Patent Yönetim Danışmanlığı (yakında denetim) Şirketine Ortak Arıyorum

Kuracağım mesleki şirkete ortak arıyorum. Bağımsız denetçilik yetkisi almak üzereyim, Mali müşavir, Marka ve Patent Vekiliyim, Yatırım ve Yönetim Danışmanlığı yapıyorum. Antalya da ikamet eden ve etmeyi düşünebilecek ofis faaliyeti düşünen meslektaşlarım iletişime geçebilirler. Yeni belge almış...
  4. T

Antalya Smm Ortak

Antalya Lara bölgesinde kurulacak, smmm bürosuna ya da smmm şirketine ortak veya gider ortağı arıyorum. İrt:[email protected]
  5. T

Türk Ticaret Kanununun yürürlük tarihi 01.01.2015 e ertelendi!

bu da benden olsun. 1 nisan :D
  6. T

1 nisan

1 Nisan şakası güzel olmuş :D 23 nisanda çocukları başbakanın koltuğuna oturturlar ya, öyle sevindim valla ;D
  7. T

alomaliye.com daki yasal metinler

alomaliye.com da yayınlanan tebliğ, yönetmelik ve diğer yasal metinlerin ortasında veya herhangi bir yerinde neden (ş.abacı) ifadesi yer alıyor. Reklam politikası mı, teknik bir durum mu acaba veya ekleyen mi Yanlış anlaşılmasın merakımdan soruyorum
  8. T

4/b ye tabi olanların 6111 yasadaki 4/a kapsamında sigortalılığı

Merhabalar 5510 sayılı düzenlemeyle şirket ortakları yanında çalışan işçilerin brüt ücreti altında, 4/b prime esas kazanç bildiremiyorlar. 6111 sayılı yasayla 4/b kapsamında olanlar, başka bir firmada 4/a kapsamında sigortalı olabiliyorlar. Bu durumda 4/b kapsamında prim ödemeleri gerekmiyor...
  9. T

İş İlanı - Antalya

Reklam Tasarım Şirketine Antalya Merkez de ikamet eden 19-23 yaşları arası ön muhasebe bilgisine sahip ,bilgisayar programlarını kullanabilen ,şirket iletişimlerini yönlendirebilecek, bayan yada bay maaş artı sigorta ,ile çalışacak personel alınacaktır. İlgilenen adaylar benimle irtibata...
  10. T

Sgk ve Ziraat Bankası Kredi Protokolü - Müjdeli Haber

SGK'lının borcunu Ziraat ödeyecek SGK?lının prim borcunu Ziraat ödeyecek, emekli maaşından 5 yılda kesecek... Gülümhan GÜLTEN/ VATAN -------------------------------------------------------------------------------- SGK, haketmesine rağmen primlerini ödeyemediği için emekli olamayan 55 bin...
  11. T

GMSİ İstisna altında ise dilekçe ile bildirmek gerekir mi

Arkadaşlar Bir arkadaşın kira geliri beyan sınırının altında kalıyor yani beyanname verilmeyecek. Bu durum vergi dairesine dilekçe ile bildiriliyor mu. Teşekkürler
  12. T

İş Mahkemesi SGK vekalet masrafı

Merhaba daha çok hukuki bir konu biliyorum ama belki bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Hukuk forumları hiç yardımcı olmuyor. 2007 yılında iş mahkemesinde işveren ve sgk ya hizmet tespit davası açmıştım, ilk duruşmaya gittim durumu izah ettim, ikinci duruşmaya katılamadım. İşlerimin yoğunluğu...
  13. T

SGK dökümünde görünmeyen çalışma

arkadaşlar Başıma gelmediği için soruyorum, 2003 yılı Ekim ve 2004 yılı Mayıs ayları arasında Esnaf Kefalet Koop. deki çalışmam sgk dökümünde görünmüyor. Kooperatif in bildirmemesi mümkün değil bana göre. Nereye nasıl başvurmam gerekli. Süreç nedir. Teşekkür ederim.
  14. T

Kredi kartıyla SGK Prim Tahsilatı

şimdi bir arkadaşım uyardı. sgk.gov.tr ana sayfasında menü yer alıyor. prim ödemeleri artık online yapılabiliyor. Sistem ziraat bankasına yönlendiriyor. Yalnız %1 komisyon alıyorlar. Hayırlı olsun
  15. T

Meslek Mevzuatıyla Alakalı Değişiklik Önerileri

Arkadaşlar Bağımlı Çalışanlar Komisyonu üyesi olarak Komisyon toplantısında gündeme getireceğim aşağıdaki hususlarla ilgili düşüncenizi belirtmenizi rica ediyorum. 1) Bağımlı Çalışan Meslek Mensupları için asgari bir ücret düzeyi saptansın 2) Ortaklık Yapısı Olarak Belli bir düzeyin üzerinde...