yasemin kullanıcısının son içeriği

1. Y

Şirketlerde İşyeri Kiralama Usul Ve Tasarıları

iyi günler, öğrenmek istediğim husus , ortakları mal sahibi olup, işyerini kendi LTD şirketlerine kiraya veren mükellefler, kira bedelini tayin ederken belediyeden raic bedeli çıkartmak zorundamıdı toksa sadece fatura ile beyan edilebilir mi? teşekkürler , iyi çalışmalar
  2. Y

Günlük yevmiyeci çalıştırılması.

merhaba arkadaşlar personel taşımacılığı yapan limited şirketi defteri var elimde suan anlaşdığı fabrikalarla günlük yevmiyecide verecek personel taşıımacılığının yanında bu işide yapacak ama özel istihdam bürosu şeklinde değil işçi verecek sadece fabrikalara ticaret odasına sözleşme ilave...
  3. Y

Personel taşımacılığı.

personel taşımacılığı yapan gelir vergisi mükellefi olan kişi üzerne 2 aracı alırsane gibi bildirimde bulunması gerekir sube şeklinde işlem yapabilirmiyiz
  4. Y

3568 Kanuna Göre SMMM Akrabalarının Defterlerini Tutması

herkese iyi çalışmalar serbest muhasebeci ve malimüşavirler akrabalarının defterlerini tutabilirler mi ? bununla ilgili kanun maddesi varmıcevap için şimdiden çok teşşekkür ederim ben kanunda göremedim ymmm ilşkin var ama smmm yazmıyor uygulamada herkes tutuyor ama bana göre tutmaması gerekiyor
  5. Y

Use CD' leri

merhaba arkadaşlar uzakdan eğitimle ilgili sorum olacakdı diyelim ki ilk cd bitirdik her ne kadar dinlesemde ertesi gün unutuyorum her dersden ayrı sınav sorularımı geliyor sonraki cd de yoksa tek bir sınavdamı oluyoruz bide 10 soruyu cevaplayamzsak sonuç ne olur synı cd tekrar mı dinlemk...
  6. Y

ithalatlarda yanlış hesaplanan kdv

gümrükçümüz malları yanlış oranda içeri sokmuş ve fazla kdv ödemişiz bunun bir sonraki ithalatımızda ödiyeceğimiz kdv mahsup edebilirmiyiz neler yapmamız gerekiyor iyi çalışmalar
  7. Y

muayenehane açılışı

herkese iyi çalışmalar şahış adına diş hekimi için klinik açılışı yapmam için neler yapmam gerekir şirket kurrarsamda iki ortağında diş hekimi olması gerekiyor başka neler yapmam ticaret sicil ve vd ssk işlemlerinden başka tabinler odasına bildirmek gerekir mi teşekkür ederim
  8. Y

acil isteğe bağlı sigortanın aftan yararlanması

isteğe bağlı olarak ssksını ödeyen bir kişi yeni yasadan yararlanabiliyor fakat 3 ay üst üste ödenmesze sigortalılık hakkı sona eriyor yaklaşık parça parça 1 yıl arada ödenecek gün borcu vardır ama bu hakdan ansıl yararlanabiliriz
  9. Y

basamak arttırımı

basamak arrtırımı nasıl yapılır yardımcı olurmusunuz 12 basamakdan sonra yıl beklemeyip 3 ayda bir basamak arttıra bilirmiyiz? teşekkür ederim
  10. Y

bağkur prim borçları

üstadlarıma iyi çalışmalar bana gelen bağkur sorunda öncelikle bir kişiye ait iki ayrı bağkur numarası var ve meslek dalı farklı ikisindede bağkur prim borcu hiç ödenmemiş yeni yasadan yarararlanmak istiyor kişi biri tüzel kişilik olarak diş hekimliğinden başlangıç 1991den prim borcu 26.595,58...
  11. Y

KDV Oran Değişikliği

herkese iyi çalışmalar başbakanımız saolsun vergi oranlarını düşürdü tekstil hazır giyim hertürlü çanta imali dedi bizde kattı sapğolsun 07.03.2006 da kesilmiş teslimi yapılmış bir malımız var faturasını 7 gün içinde kesicez kdv oranı %18 den %8 düşünce bunun faturasını %8 den mi % den mi...
  12. Y

Muhasebe Programları

herkese iyi çalışmalar alomaliyenin yada luca muhasebe programları ile ilgili bilgisi olan varmı almayı düşünüyorum karar veremedim yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
  13. Y

royalite stopaj uygulaması

lisanlı ürünlerin royalite faturalarına uygulanan stopajların hesaplası ile ilgili örnek verirmisiniz biz ingilteredeki firma ile sorun yaşıyoruz iki hesaplama yöntemi var diye biliyorum onların kanunları ile uymuyor kanun maddesi olrsa karşı tarafa gönderiririm sağolun
  14. Y

SMMM Stajı ile ilgili

ben açık öğretim fakültesinden yeni mezun oldum kasımdaki smmm staj başlama sınavına gireceğim arkadaşların dediği gibi islam çankayanın kitaına bakıyorum 3 lü set dediler ama tek bir kitabı var piyasa kurs olarakda türmobun kursu ticarii amaçlı diye duydum faydasını gören varmı murat açık...
  15. Y

lisaslı ürünler

lisanslı ürürnlerin stopaj oranlarını nereden bulabilirim ülkerin stopaj oranları iyi çalışmalar