YILDIRIM65 kullanıcısının son içeriği

1. Y

Kdv Hata

üstadlarım selamlar olsun.kdv beyannamesi yapacağım fakat söyle bir uyarı geliyor karşıma hazırlatırken ''hesap kodu bulunamadı''diyor.tahakkuk fişi için hesap kodu bilgilerini doldurup kayıt tekrar beyanname hazırlatıyorum tekrar aynı uyarıyı veriyor.neden acaba?aynı zamanda muhasebe fişi de...
  2. Y

Sınıf Değiştirme

üstadlarım selamlar olsun herkese simdi sorumu soruyorum.malum sene sonu geliyor öğrenmek istediğim şu:' Yıllık gayrisafi iş hasılatı ile İş hasılatının beş katı ile yıllık satış tutarının toplamı'ifadeleri nakliyeciler için mi geçerlidir.şimdiden tşk ederim.
  3. Y

Telefon Faturası

Üstadlarım slm lar olsun herkese.simdi soruma geliyorum.telefon makbuzu uzerinden kdv ve ötv tutarları nasıl hesaplanir.
  4. Y

Bayram Tatili

forumdaşlarım selam şimdi sorum şu. şimdi zirvede bordro personel kısmına girip bordro hazırlatırken dini tatil sebebiyle dini tatil kısmına ''D'' harfini yazıyoruz ve tanımlatıyoruz.burası tamam.fakat arife günü için nasıl bir uygulama söz konusu olacaktır.oraya nasıl bir tanımlama...
  5. Y

Tasfiye İşlemleri

forumdaşlarım selam.şimdi söz konusu iflas eden bir şirketin tasfiye bilançosu nasıl oluşturulur.örneklerle açıklarsanız sevinirim.hayırlı mesailer herkese.
  6. Y

Dernek İşletmesi

YARDIMCI OLABİLECEK FORUMDAŞLARIM??????????
  7. Y

Dernek İşletmesi

forumdaşlarım herkese merhabalar şimdi sorum şu:üyelerine çay ikram edip iskambil kağıdı oynatan bir lokal söz konusu.şimdi üye aidatları için 600 lü hesap çalıştırılır.onun dışında kiralanan çay ocagından hizmet karşılığı bir meblag alınır ve 600 lü hesab kullanılır dernek lokaldan.v.s.Onun...
  8. Y

Bilanço Cafeterya Börek Simit Satımı

merhaba forumdaşlar sorum şu.bilanço esasına dair işletilen cafe tarzı işletmelerin muhasebe kayıtları nasıl olmalıdır.börek imalatı satışı ve çay kola v.s. alımları ve satışları söz konusu olacaktır.