ysekerci kullanıcısının son içeriği

1. Y

Engellilik İndiriminde Eş ve Çocukların Durumu

Merhabalar, İşyerimizde Engelli Kadrosunda yeni işe başlayan personel için Vergi İndiriminden yararlanması için Vergi Dairesinden yazı talep ettik. Vergi Dairesinden gelen cevaba istinaden personeli vergi indiriminden yararlandırdık. Fakat personel daha önceki işyerinde eşi ve çocuğu içinde...
  2. Y

İş Güvencesi Kapsamına Girmeden İş Akdi Feshi hk.

Merhabalar, İŞKUR işbaşı eğitim programı ile bir personeli işe başlattık. 3 aylık işbaşı eğitim programı bittikten sonra çalışanı iş yeri sigorta dosyamıza girişini yaptık. Fakat çalışanın performansından memnun değiliz. Çalışanın işbaşı eğitim programı içerisinde performans düşüklüğü sebebiyle...
  3. Y

İş Gezisinde Personelin Beyin Kanaması Geçirmesi İş Kazası Sayılır mı ?

Merhabalar Değerli Forum Üyeleri, bir çalışanımız iş yerinin planlamış olduğu bir gezi sırasında beyin kanaması geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Bu olay 5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşiyor. Bu personel için benim kanaatim iş kazası bildirimi yapılması gerektiği yönünde. Bu noktada sizlerin...
  4. Y

Emeklilik İşlemleri

Merhaba Değerli Arkadaşlar, Şirketimizde çalışan personel için emeklilik işlemleri yapılacak. Ancak personel daha önce sgk'dan kıdem tazminatı yazısı almış ve içeriğinde 30 yıl 2 ay 19 gün prim ödemesi ve gün sayısı 5332 olarak yazıyor. Buna istinaden emeklilik işlemleri için dilekçesini aldım...
  5. Y

Kapıcı İçin E-bildirge Bildirimi

Merhaba değerli arkadaşlar, Kapıcıların e-bildirgesi ile ilgili değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Bir apartmanda kapıcı için SGK dosyamız var ve çalışan kapıcıların sgk girişlerini bu dosyaya yapıp her ay düzenli olarak asgari ücret üzerinden (1.647,00 TL) e-bildirge düzenleyip kuruma...
  6. Y

İşten Çıkış Hk.

Merhaba Değerli Arkadaşlar, Konuyu doğru yere mi açtım bilemiyorum fakat acil yardıma ihtiyacım var. Firmamızda bir personel için işten çıkış işlemi yapacağım. Personelin Mayıs ayında 4 gün ücreti ve 14 gün yıllık izin ücreti var. Bu Personelin işten çıkış ekranında brüt ücretini hangisine göre...
  7. Y

İsg Uzmanı

Merhaba Saygıdeğer Arkadaşlar, Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Şirketimizde çok tehlikeli sınıfta ve bünyemizde İSG Uzmanı ve İşyeri Hekimi çalıştırıyoruz. Kadromuzda 160 çalışanımız var ve bize bağlı 24 çalışanı bulunan taşeron firmamız bulunmaktadır. İSG Uzmanı kendi kadromuzda ve tam...
  8. Y

İkale Sözleşmesi Hk.

Merhaba Değeri Arkadaşlar, Çalıştığım şirkette bir çalışanımızın rahatsızlığı sebebiyle işyeri hekimi ve sağlık kuruluşunun raporuna istinaden ikale sözleşmesi yaparak ilişiğini keseceğiz. Fakat sgk işlemlerini yaparken hangi kodu kullanarak çıkış vereceğim. İbraname hazırlarken iş kanunu hangi...
  9. Y

Senet Düzenleme Hk.

Senet düzenlerken damga pulu yapıştırılmasına gerek varmıdır. Senedin geçerli olabilmesi için düzenlerken nelere dikkat etmek gerekir. Bu konuda bilgi paylasımında bulunurmusunuz.
  10. Y

E-Bildirge Onaylama Hk.

Merhaba Saygıdeğer Arkadaşlar, Benim bir sorum olacaktı. Apartmanımızda çalışan sigortalı kapıcı vardı ve kapıcı 23 Temmuz'da işten ayrıldı. Ayrılan kapıcının yerine henüz yeni bir kapıcı bulunamadı.Dolayısı ile SGK dosyamızda çalışan bulunmuyor. Şimdi biz Ağustos 2013 ayına ait e-bildirgeyi boş...
  11. Y

Eksin Gün Bildirimi

Merhabalar, Mart 2011 döneminde çalışanlarımızın eksik günü bulunmamakta yani istirahat yada ücretsiz izin kullanan personel yok. Şimdi ben sgk'ya eksik gün bildirim formunu boş olarakmı vericem yoksa eksik gün bildirimi olmadığına dair bir dilekçemi yazmam gerekiyor. Yardımcı olursanız memnun...