ZİNDAN
Etkileşim Puanı
24

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Aynen bende bu şekilde düşünüyordum.çünkü demirbaş diye atfettiğim malzemenin çoğu dükkana özel yapılmış mobilyadan ibaret yani 2. El değerini bulmak çok zor mobilyaciya sordum oda aynı şeyi söyledi tek endişem benim bu listeyi göstermeme rağmen başka birini araya koyarak bu listenin bağlayıcı bi yanı yok diyip sorun çıkarırlarmı acaba sonuç olarak kanuni bi belge diye düşünüyorum .???
    2.el değerinden hesaplayalım diye teklif ettik kabul etmiyorlar anlaşmazlık burdan çıkıyor .bende acaba yasal bir örnek göstererek amortismana tabi iktisadi kıymetler listesini örnek göstererek, diğer 2 ortağa bakın burada demirbaşa biçilen ömüre göre yıpranma oranları var bunun üzerinden 3 Yıllık yıpranma yı hesaplayalım neyse hakkınız ona göre sarf malzemedeki hakkınızı alın gidin diyerek anlaşmazlığı çözebilirmiyim diye araştırıyorum. tam olarak sıkıntı bu..!! Bu amortisman listesi ile hak talep edebilirmiyiz işimize yararmı ,çünkü bu listesiyi gösterdiğimde muhtemelen bu işlerden anlayan x bir şahısa sorma yoluyla bu amortisman konusunu araştıracaklar onun için soruyorum.
    Anladım teşekkürler. Birde şu şekilde daha açık anlatıcak olursam konudaki rakamlar örnek rakamlar, diyelimki başlangıçta bu 3 kişi bir araya geldiler 60,000 TL ile bu işletme kuruldu,abimden hariç 2 ortağının başlangıçta demişbaş ve kurulum masrafları için koyduğu bedel olan (20,000×20,000 = 40,000) TL lik tutarı ortaklık sona erdiği için eksiksiz talep ediyorlar.yani biz başlangıçta bu parayı verdik diyorlar, bu verdikleri tutar haricinde işyerindeki boya şampuan v.b kullanılmayan sarf malzemenin toplam alış bedeli üzerinden hak talep ediyorlar .dükkanda ki malın bedelinide 30,000 bin TL olarak var sayalım ,söyledikleri dükkandaki malın toplam bedeli 3 e bölünsün birde en başta verdiğimiz 20,000 TL ile kişi başı toplam 30,000 TL yi ver biz gidelim diyorlar. Bizde sarfmalzeme üzerinedeki haklarına tamam.ama en başta verilen 20 bin tl lik tutara itiraz ediyoruz çünkü 3 Yıl bu demirmaşlar kullanıldı alınan bedelden biz size niye ödeme yapalım diyoruz.
    Adi ortaklık yardım lütfen konuma cevap vermişsiniz ilave sorum oldu aynı konu bi bakarmısınız saygılar .🙏
    e bildirgede bir bişinin iki kez primi kesilmiş, biri ödendi, diğeri hala borç görünüyor, bir ay öncesi için düzeltme yapılabilir mi,cevap verirseniz cok sevinirim
    Merhaba 4 senelik bir şahıs firmam ve ben ltd şirketine geçıs yapmak istiyorum birleşme veya devir yoluyla yapıldığında bütün şahıs firmasında yaptığımız bilançolar gözükmezmiş yani bankalarda sıfır bir şirket oluyormuşsunuz doğru mu ? Bu konuda yardımcı olurmusunuz fikriniz önemli teşekkür ederim şimdiden.
    iyi günler bir konu hakkına sorum olacak ben emniyet personeliyim ve kendime ait iki adet hayat sigortam var birincisi dolar bazında bu ayın basında tl olarak 319 tl ve ikincisi 308 tl bazında bu birikimli oldugu için bunu %50 sinin %15 düşüyor. benim hesaplama göre 319*15/100=47,85 tl 308/2*15/100=23tl yapıyor bunların toplamı 23+47,85=70,85tl benim vergi diliminden duşmesi gerekmiyormu ? Fakat bendn bu ay 35tl vegiden düşülmüş yardımcı olursanız sevinirim iyi günler
    Öncelikle kolay gelsin damga vergisi hakkında forumda yazılarınızı gördüm ve damga vergisi hakkında benimde bir sorum olacaktı kamudan ihale alan bir firma sözleşmeye davet ayın 10. gününde gelir firma ayın 20. günü dilekçe ile sözleşme yapmayı talep eder bu sözleşmede damga vergisi en son ne zaman yatırılır veya kurum genel bütçeli ise ilk hakkedişten kesilmesi talep edilirmi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    merhaba ben 2005 2009 yılları arasında bı fabrıkada cakıstm sonra ısten ayrıldm bana haklarımı aldıgıma daır bı belge ımzalttılar bende fırmamın adına guvenerek ve haklarımı nasılsa verecekler dıye ımzaldım sımdı o haklarımı talep etsem alabılır mıyım yardımcı olurmusunz
    merhaba 2 ortaklı bir ltd.şti de %99 hisse sahibiyim şirketler 2009 yılında resen kapatılmış şimdi 1 ortaga ulaşıyorum digerine ulaşamıyorum o ulaşamadıgım ortagın bulundugu şirketi nasıl devredebilirim
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…