Ba_Bs Form

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kariyerim3568

Katkı Sunan Üye
Sevgi arkadaşlar sorum biraz basitte olsa emin olmak istedim.

Bilindiği gibi bilanço esasına göre defter tutan firmalar;Ba-Bs Formları Eylül ayında, Ağustos KDV ile verilmektedir. Burda sormak istediğim formlar 2005 ile ilgili olduğundan 2006 yılında kurulan bir firma formu boşta olsa verilmeyeceğini düşünüyom. Eğer bu konuda yanlışım varsa bilgilendirilmek isterim.

2006 yılında kurulan firmanın Ba,Bs formları 2007 yılında verilir.
İlgili hadleri aşmasa bile Ba,Bs formu mükellefiyet bilgileri yazılıp boş verilir.

2005 yılında İşletme Defteri olan bir firma 2006 yılında Bilanço usulüne tabi ise BA ve BS Formları verilmelimidir ve Kapanmış firmalar için BA BS Formları verilmelimidir, ne şekilde.

Saygılar,

2005 yılında işletme defterine tabi olan mükellefiniz için Ba,Bs formunu vermenize gerek yok.2006 yılında Bilanco esasına tabi olduğu için bun dan sonraki yıllarda Ba,bs formunu vermeye başlarsınız..

Kapanmış firmalar içinde Ba,Bs formunu vermeniz gerekir.

merheba ben eta kullanıyorum.eta ba-bs'ler için ayrı fatura programı almamı söylüyor.mükellefin kestiği faturaları bide ben kendi programımdan kesiyormuş gibi olucağım.om yazılımda zenom programında herşey otomatikmiş.ba-bs'leri bile hiçbirşey yapmadan otomatik gönderiyormuş.üstelik fiyatlarıda uygun gibi sizin bildiğiniz başka program var mı?tüm meslektaşlara şimdiden teşekkürler

Ynt: Ba_Bs Form

Sayın meslekdaşım ;

Ba ve Bs formunu diger beyannamelerde oldugu gibi ORKA YAZILIM PROGRAMI direk maliye bakanlıgının sitesine ve EBYN programına atıyor hatta 2007 yılına ait kayıtlarınıda cok kolay bir şekilde Ba ve Bs programına atılmaktadır bir meslekdaşın olarak ...... sitesinden ORKA programının demosunu görme şansın var çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...