bordro ile ilgili bir soru?

ay sonu bordrosunu hazırladım,
muhasebe kaydını yaptım.
bununla ilgili ayın 20 sine kadar muhtasar vergiyi tahakkuk ettirip,26 sı aksamına kadar ödeyeceğim.
ödeme yapılınca kayıtlara gireceğim.

peki bordoda gözüken 361 öden.sos.güv.kesint (ssk primleri) ni ne zamana kadar ödemem gerekyior?ay sonu mu?
teşekkür ederim.

evet her ayın don günü eğer ayın son günü tatile raslıyorsa tatilden sonraki ilk iş günü aynı geçen ay olduğu gibi.

mayıs ayına ait ssk primini (361 Hes.rakamı +9,00 ytl damga vergisi ile ) haziran ayı son günü 30/06/05'de ödeyeceksiniz .

o aya ait ssk primini fiili olarak hangi tarihte ödediysen ödeme kaydınıda aynı tarihe yapacaksın 361(b) 100veya102(a) şeklinde

arkadaslar hepinize çok çok teşekkür ederim.
ben özel bir sirkette ön muhasebede çalışıyorum
dolayısıyla bunları yapma sansım yok sadece öğrenmek adına kendim uğraşıyor takıldığım yerleri soruyorum.
ilginiz için sağ olun..
muhasebedeki bu
geçici vergi, kdv beyannamesi, kurumlar vergisi, muhtasar, bordro, gelir tablosu gibi genel konularla tekrar basınızı ağrıtabilirim.kaynak tavsiye ederseniz memnun olurum.

sayın öcalp,
ön muhasebede çalıştığınızı söylemişsiniz ama maşaallah bütün kayıtları yapmışsınız. bravo doğrusu.

sayın öcalp,
çalıştığınız işverene bir muhasebeci veya mali müşavirle çalışmasını önerin. bilanço usulünde defter tutanlar için imza zorunluluğu vardır. tabi siz de bu arada meslektaşımıza takıldığınız noktaları sorar, beyanname ve bildirgeleri düzenler incelemesine ve imzasına sunarsınız. şayet henüz staj başlatmadı iseniz bu arada bunu da başlatırsınız.