Finansal Tablolar ve Analiz Dersinden İtiraz Edecek...

Finansal Tablolar ve Analizinden 42 ile bırakmış hoca itiraz etsem. Olumlu sonuç alabilirmiyim. Daha önce itiraz eden aradaşlar...

Geçen dönemde deneyen arkadaşlar vardı sonuçlar pek değişmiyor fakat denemekte fayda var. Geçen sınav 46 almıştım bu sınav 50 ye yükselmişim :) Bitti nihayet...

Geçen dönemde deneyen arkadaşlar vardı sonuçlar pek değişmiyor fakat denemekte fayda var. Geçen sınav 46 almıştım bu sınav 50 ye yükselmişim :) Bitti nihayet...

Geçen dönem 46 ile bırakmışlar ve itiraz etmediniz...Aslında çok saçma bilanço hakkında değerlendirme ve yorum yapıyorsun 40 küsürle bırakıyorlar. Konu hakkında bilgimiz olmasa zaten yorum yapamayız 40 küsür puanıda alamayız. Demek ki konu hakkında bilgimiz var bir şeyler yazmışız 40 küsürde bırakacağına 50 ye tamamla sen de kurtul bizde...

tek ders kalıyorsa eğer belki geçme şansı olabilir, ilk sınavda 37almıştım, itiraz etmiştim yine aynı not gelmişti :(

Bu dersten en az 70 alacağımı düşünürken ancak 50 ile geçebildim, sınavı değerlendirenler not konusunda inanılmaz cimri davranmışlar, yoruma dayalı bir ders olması sebebiyle, diğer derslerin aksine itiraz edildiğinde sonucun değişme ihtimali mevcut, bence itiraz edin, sonuçta kaybedecek bir şeyiniz olmaz.

Bu dersten en az 70 alacağımı düşünürken ancak 50 ile geçebildim, sınavı değerlendirenler not konusunda inanılmaz cimri davranmışlar, yoruma dayalı bir ders olması sebebiyle, diğer derslerin aksine itiraz edildiğinde sonucun değişme ihtimali mevcut, bence itiraz edin, sonuçta kaybedecek bir şeyiniz olmaz.

Yorum sorularının dışındaki iki sözel soruyu yapmazsanız analizden geçme şansınız hiç yok. Ben ilk sınavda yoruma dayalı sorularının ikisinide yaptım sözel sorularada birşeyler yazmıştım ama tam olarak doğru değildi ve kaldım. Mart ayındaki sınavda sözel sorusunun ikisinide full yaptım yorum sorunlarını hesaplamalarıda tamamdı ama yorumları öyle sayfalarca değil en fazla 10 satır yazmışımdır. İyi bir not alarak geçtim. Benden tavsiye sözel soruları kaçırmayın ve yorumlarınızı oldukça kısa tutun.

arkadaşlar merhaba, analiz dersinde yorumlarda dikkat edilen 4 unsur var,
mevcut durum
bu durum sebebi
bu durumun sonuçları
ve öneri

hangi bölüm için hangi şekilde yorum yaparsanız yapın, bu 4 unsura değinmeden yorumu tam olarak doğru kabul etmiyorlar.
bir daha bu dersin sınavına girecek olan arkadaşların lütfen bunu unutmayın

küçük bir örnek vermek gerekirse eğer,
diyelimki işletmeni cari oranı önceki döneme göre mutlak olarak 100 TL ve %15 oranında artış olduğunu farz edelim. bunun sebebininde geçen döneme göre daha çok stok sattığını farz edelim.
bu şekilde olduğu zaman yapılması gereken ortalam durum aşağıdaki gibi olmalı.

işletmenin carı oranı önceki döneme göre mutlak olarak 100 TL ve %15 oranında artış göstermiştir ( buraya kadar olan mevcut durum kısmı)
bu artışın sebebinin işletmenin stoklarını geçmiş döneme göre daha iyi bir şekilde sattığını söyleyebiliriz ( mevcut durumun sebebi)
işletmenin stoklarını geçmiş döneme göre daha fazla satması likidite açısından olumlu karşılanırkan, stokların az olmasından ötürü, gelebilecek olan siparişi karşılayamama riski olabilir. böyle bir durum ile karşılaşmamak için stok emniyet marjı durumunu kontrol altında tutabiliriz. etkin bir stok politikasını tercih edebiliriz. ( durum sonuçları ve öneri)

genel olarak yorumlar bu şekilde kısa öz ve anlaşılır şekilde olmalı. genelde yorumlar uzun ve karışık yazıldığı için pek puan alınamıyor.

Son düzenleme:
Ben 4 dersten yüksek not beklerken (en az 80) 50 geldi. Normalde itiraz edecektim. Ancak ortalamam tuttuğu için 7 dersi birden verdim ve bitirdim. Not konusunda pinti davranıyorlar.

Arkadaşlar bu derste bol bol yorum yapın.ben 2012/3.dönem geçtim bu dersten ve çok bir sınavdı verdikleri soru kağıdına bile cevap yazmıştım haricen bir kağıt fazladan verdim.yoruma çok önem veriyorlar.yazın gitsin bütün bildiklerinizi.78 puanla geçtim ben.

Benim puanım 42. Normalde yorum olduğu için verirler diye düşünüyordum. Fakat bu sitede ki arkadaşların yorumlarından okuduğum kadarıyla kimsenin değişmemiş. Değişmesi için kağıdın baştan sona tekrar okunup değerlendirilmesi gerekiyor. İnanın kendime ait hiçbir fikrim yok,5 puan verirler mi hiç yorum yapamıyorum.

Henüz etmedim ama bence itiraz edelim gitsin , içimizde kalacağına 25tl gitsin. En azından acaba demeyiz.

benim 45 senin bilmem kaç ama.bilerek bırakdılar denetimdende bundanda .bana her ikisindende 50 yetiyordu.notlarım:maliyet:50 finansal:61 vergi:55 meslek:60 hukuk:75 staj notum:88.staj notumda düşük az daha stajım yanıyor.bir tane onun bunun çocuğunun yüzünde.bu sınava 2 ay calısdım.ama bilerek kazandırmadılar.