İngilizce Bazı Terimler

Day-Dream

Tanınmış Üye
  • Katma Değer Vergisi Beyannamesi- Value-added tax statement
  • Kurumlar Vergisi-Corporate income tax
  • Geçici Vergi-Advance Corporate income tax
  • Muhtasar-Withholding tax
  • Son Tarih: Due Date
  • Beyanname-Tax Statement
  • Tahakkuk fişi-Accrual
Aslında ben yazmak istediğimi chatgptye yazıp bunu ingilizce olarak mail formatında yazar mısın diyorum. Onu gönderiyorum. Örnek olarak

Merhaba

Ekteki beyannamenin son ödeme tarihi 26.12.2024 günüdür. Ödemenizi devlet bankalarından veya kredi kartınız ile interaktif vergi dairesi üzerinden yapabilirsiniz.

Saygılarımla

Subject: Payment Reminder - Declaration

Hello,

The deadline for the attached statement is December 26, 2024. You can make your payment through state banks or via your credit card on the Interactive Tax Office.

Best regards,

• Katma Değer Vergisi Beyannamesi- Value-added tax statement
  • Kurumlar Vergisi-Corporate income tax
  • Geçici Vergi-Advance Corporate income tax
  • Muhtasar-Withholding tax
  • Son Tarih: Due Date
  • Beyanname-Tax Statement
  • Tahakkuk fişi-Accrual
Aslında ben yazmak istediğimi chatgptye yazıp bunu ingilizce olarak mail formatında yazar mısın diyorum. Onu gönderiyorum. Örnek olarak

Merhaba

Ekteki beyannamenin son ödeme tarihi 26.12.2024 günüdür. Ödemenizi devlet bankalarından veya kredi kartınız ile interaktif vergi dairesi üzerinden yapabilirsiniz.

Saygılarımla

Subject: Payment Reminder - Declaration

Hello,

The deadline for the attached statement is December 26, 2024. You can make your payment through state banks or via your credit card on the Interactive Tax Office.

Best regards,

:) :) evet cok iyi bir yol bu chat herne ise adi, ancak seni tembellige sevk eder. Bence sen yazmayi denesen ogren daha iyi olur. derim.

Ayrica bu asagidaki cumle dogru ancak, en dogrusu bu benim yazdigim

Hello,

The deadline for the attached statement due date is December 26, 2024. You can make your payment through state banks or via your credit card on the Interactive Tax Office.

Best regards,

Buradaki anahtar kelime due date

Bak bunu sana su anda Kanada'dan yaziyorum. Benim burada da CPA ofisim var.

Gorusmek uzere