İşyeri Taşınması Ve Tazminat

Merhaba Sayın Forum üyeleri,
Öncelikle konuyu açmadan önce benzer konulara göz attım. Ancak benim sormak istediklerim Biraz daha farklı olduğu için burdan sormak istedim.
İstanbul'da özel bir firmada 2014 den beri çalışmaktayım. İş yeri yakın bir zamanda Gebze ye taşınacaktır. Gitmek istemez isen kıdem tazminatı hakkım var bunu biliyorum ancak,
I-işveren taşınma ile ilgili yazılı beyanı bana ne zaman bildirilmeli? Bu sürede önel sürem mi geçerlidir?
II-işveren bunu son dakikaya bırakır ise ihbar tazminatı hakkım doğar mı?
III-Kesin taşınma olacak ancak gitmeyecek çok kişi olduğu için tarih net söylenmiyor ki işçiler ayrılmasın işler aksamasın. Peki ben bildirim yapılmadan yeni iş bulsam tazminat isteme hakkım olur mu?

Değerli cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

I- Kendince belirlediği makul bir süre önce haber verebilir. ( Bu süre bir gün öncesi de olabilir)
II- Doğmaz. İşveren taşınmayı bildirir, ilgili tarihte yeni işyerinde işinize devam etmenizi bildirir, bu istek size uygun gelmezse yeni adrese gitmez, sözleşmenizi feshettiğinizi bildirirsiniz. Sözleşmeyi fesheden taraf, haklı sebeple feshetmiş olsa dahi ihbar tazminatı hakkı doğmaz.
III- Doğmamış çocuğa don biçmek olur onu yaptığınızda. Bildirilmemiş bir durumun var olma ihtimali nedeniyle olsa dahi, yeni bir iş bulup ayrılmış olmak kıdem tazminatına hak kazandırmaz.