Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

2 senelik mali müşavirim. Bir tarafımı yırttığım halde maaşıma 400 tl zam alarak 3800 tl maaş almayı başardım. Toplamda 7 sene tecrübem var ve bağımlı olarak çalışıyorum. Sizcede az değil mi bu maaş ? Yoksa bu meslekten çok şey mi bekliyorum ? (istanbuldayım)

2 senelik mali müşavirim. Bir tarafımı yırttığım halde maaşıma 400 tl zam alarak 3800 tl maaş almayı başardım. Toplamda 7 sene tecrübem var ve bağımlı olarak çalışıyorum. Sizcede az değil mi bu maaş ? Yoksa bu meslekten çok şey mi bekliyorum ? (istanbuldayım)

Küçük yerleşimli iller de dahi şirketler de muhasebe müdürleri 4.000.00 TL alıyor sayın lord.Ücretiniz SMMM buluduran şirkete göre düşük bir rakam.

Küçük yerleşimli iller de dahi şirketler de muhasebe müdürleri 4.000.00 TL alıyor sayın lord.Ücretiniz SMMM buluduran şirkete göre düşük bir rakam.

Bence sıkıntı , yada sebep te aslında bu sn.smtzdmr.
Küçük illerde arandığında bulunabilecek uygun sıfatta aynı meslek grubu üyesi bulabilmek te daha zor oluyor,
Büyük illerde ise tam tersi, talebe göre arz fazla olunca , bazı işverenler de bu durumu kullanıyor.

Doğru haklısınız sayın kerem.Yanlış kesilen faturalar olduğunda şirketleri arıyorum toplama çıkarmayı zor yapan muhasebe müdürleri var.Her yanlış düzeltilir mantığı hakim olmuş muhasebe sektörüne.Bu yüzden işi bilen değil tanıdık personel çok fazla.Ek olarak da çoğu mükellef muhasebeyi umursamıyor.Mükellefe nasıl olsa denetim yok kaydı tutan bilen yok durumu öğretildiğinde meslek mensupları hak ettiği ücreti almakta zorluk çekiyor.Bir gün bu meslek çok iyi yerlere gelir inşallah.Bize de görmek nasip olur belki.

Istanbul dışına çıksam sanırım benim için daha iyi olacak. Sizce antalya yada izmir gibi şehirlerde bu mesleği yaparak şu anki durumuma göre daha iyi geçinebilir miyim?

8,600 brüt. Yıllık bir ila iki maaş arası performansa göre prim. Hayat sigortası ve özel sağlık sigortası. Şirket yemekhanesi mevcut. Meslek mensubuyum. Kurumsal bir şirkette çalışıyorum. Görevim vergi danışmanlığı ve yönetimi. Yer İstanbul.

2 maas primle birlikte aylik ortalamada 7500 gibi net rakama gelir, ulke sartlarinda iyi ucret, ki siz de bunun farkinda oldugunuzu gostermissizsiniz bence .
Yas kac , kac yildir bu meslek grubundasiniz ?

ben istanbul'da çalışıyorum ve on yılı geçiyor tecrübem. daha 3.000,00 tl'yi göremedim. allah aşkına iş var da bizim mi haberimiz yok? ya da ben mi çok salağım bulamıyorum, yoksa insanlar olmadıkları gibi mi gösteriyorlar kendilerini? cidden işin içinden çıkamadım. bu yıl şirket %10 zam yaptı herkese ve ben bir yılımı burada doldurmadım. yıllardır çalıştıkları elemanları, benim aldığım ücreti almıyor bu arada. arada kimya mezunları, mühendis de var. gerçekten iş konusunda yardımcı olacak varsa sevinirim; malum biz yardımlaşmayı' çok seviyoruz ayağımızı kendi aramızda kaydırmaktan ziyade. mesleki dayanışmanın en üst seviyelerde! olduğu bir işin içindeyiz..

2 maas primle birlikte aylik ortalamada 7500 gibi net rakama gelir, ulke sartlarinda iyi ucret, ki siz de bunun farkinda oldugunuzu gostermissizsiniz bence .
Yas kac , kac yildir bu meslek grubundasiniz ?

Yaş 29. Meslek mensubu olmayı geçen yıl hak ettim. Bu yıl ruhsatımı aldım. Üniden mezun oldugumdan beri yaklaşık altı yıldır bu işle meşgulüm.

Piyasada çok çeşitli maaşlar dönüyor. Kimisi 3000 zor alıyorken, aynı tecrübeye sahip başka biri çok daha yüksek maaşlara çalışabiliyor. Kimi şirketlerde muhasebe elemanı ilanına smmm ruhsatlı şartı arıyor çok komik. Böyle birkaç tane ilan gördüm geçen 2500 tlde maaş veriyorlarmış. Hakettiğimiz maaşlı işi bulmak gerçekten büyük şans gerektiriyor.

Allah daha iyi konumlara getirir inşallah.Böyle yazıları görünce mesleğe olan inancım güçleniyor.aşağı yukarı bende sizin yaşınız da ruhsat sahibi olacağım..Ek olarak yabancı diliniz hangi seviye de acaba merak ettim.

İng olarak advanced seviye olmasa da bir altındayım diyebilirim. Çalıştığım şirket yabancı ortaklı oldugu için zaman zaman raporlar, maillerde aktif kullanıyorum.

Mesleği küçümsememek lazım. Çok çok fazla kazanan bağımlı çalışan arkadaşlar var. Şans, çok çalışma ve çok okuma bir şekilde parayı da getiriyor.

Bir noktadan sonra para da çok anlam ifade etmiyor. Ben de kısa vadede bağımsız çalışmayı düşünüyorum örneğin. Birkaç arkadaşımla danışmanlık işi planlıyoruz.

Merhaba,
Meslek Mensubuyum.
Özel bir şirkette Finans & Muhasebe biriminde hizmet veriyorum.
9500 brütüm + 2-3 maaş performans primim + özel sağlık+ yol + yemek imkanım var.

Müdür pozisyonlarında olan meslektaşlar ne kadar alıyor merak ediyorum?

Merhaba,
Meslek Mensubuyum.
Özel bir şirkette Finans & Muhasebe biriminde hizmet veriyorum.
9500 brütüm + 2-3 maaş performans primim + özel sağlık+ yol + yemek imkanım var.

Müdür pozisyonlarında olan meslektaşlar ne kadar alıyor merak ediyorum?

Bence hiç merak etmeyin :) Bu rakamlara devam edin,çokta sesinizi çıkarmayın derim :)