Stajyerler Gelin Tanışalım

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Stajyerler Gelin Tanışalım

Merhaba,
Ben Ocak 2012 de staj başlattım.Stajımı süresini nasıl değerlendirmeliyim.Sadece cd lere mi bakmalıyım başka kaynaklardan da hazırlanmalım.
syg.

Benim stajım bitti.Son 2 ders kaldı.Maliyet ve vergi..3.kez sınava girecegim ve motivasyonum çok düşük..Kıbrısa taşındım ve ortamdan koptum..moralimde bozuk o yüzden..
Aralık 2011 deki vergi sorularu çok zordu..ama maliyet ise çok kolaydı.Yinede 2 sinden de kaldım..
Elinizde güzel notlarınız varsa bana yollamanızı rica ediyorum..
[email protected]

Arkadaşlar merhaba,
Yeni stajerim.bazen acaba eksik yaptığım bişey varmı diyorum.şuan sadece odaya belirili zamanda verilecek (sgk+ft) evraklar haricinde yapılacak bişey varmı.birde tesmerden cd bekliyorum.
Yanılıyormuyum.

Nisan 2010 da aylığı 1.000 TL dan mağaza olarak kullanmak üzere 1 Daire 2 yıllık kira bedeli peşin
olarak ödenmek sureti ile kiralanmıştır.Gerçek kişiden yapılan bu kiralamada %20 Gelir Vergisi Stopajı
yapılmıştır.(Yalnızca 1 Nisanda yapılması gereken kaydı gösteriniz

2011 1 smmm yterlilik sorusu

180 GELECEK AYLARA AİT GİDERLER 12.000
280 GELECEK YILLARA AİT GİDERLER 12.000
100 KASA 19.200
360 ÖDENECEK VERGİ VE FONLAR 4800

okay

nisan 2010 aralık 2010 9 ay 9000

ocak 2011 aralık 2011 12 ay 12000

ocak 2012 mart 2012 3 ay 3000

toplam 24 ay 24000 tl

770 gyg 9000

180 gel ay ait gid. 12000

280 gel yıll ait gid. 3000

100 kasa 19200

360 öd vergi 4800

kafam karıştı mantığım durdu . bir yardımcı olabilirmisiniz?

günaydınlar bende aranıza bugün katıldım ve bende mart 2012 stajeri oldum :)

offf kiii ne oooofffffff
staj sürem sınav tarihinden 4 gün sonra bitiyor...ve sınava giremiyormuşum..

parachutist ' Alıntı:
offf kiii ne oooofffffff

Sınava başvuru süresinden sonra stajınız bitse taahhütname ile kabul ediyorlar ancak sınavdan sonra bitiyor ise yapacak çok bir kalmıyor..

Y.UNAL ' Alıntı:
parachutist ' Alıntı:
offf kiii ne oooofffffff

Sınava başvuru süresinden sonra stajınız bitse taahhütname ile kabul ediyorlar ancak sınavdan sonra bitiyor ise yapacak çok bir kalmıyor..

ASMMMO ya gittim eksik evraklarım için staj süremden dolayı "Aralık_2012 ayındaki yeterlilik sınavına giremiyorsunuz" dediler.Dediğiniz gibi kalan staj sürem için taahhütname verelim dedim;" sizin durumda 1-2 staj günü ile geremeyenler var,kabul etmiyoruz"..Bir sonraki yeterlilik sınavı Mart 2013 ve sonuç açıklama tarihi ile beraber minumum 180 gün....Bir kaç meslek mensubu ile görüşüyorum umut ne de olsa....

merhaba arkadaşlar, stajım mayıs 2010 döneminde başlamıştı. stajın bitmesine bir seneden az bir süre kaldı. bu süreyi nasıl değerlendirmeyelim.gönderdikleri e-use cd lerini tekrar etmenin sınavda faydası olurmu.?veya önereceğiniz kaynaklar var mıdır? bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. sağlıcakla kalın.

meraba ben tamer Antalyadan yeni mezun oldum.Muhasebe alanında çalışmayı düşünüyorum henüz staj başlatma sınavına girmedim konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim

hhk3881 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar, stajım mayıs 2010 döneminde başlamıştı. stajın bitmesine bir seneden az bir süre kaldı. bu süreyi nasıl değerlendirmeyelim.gönderdikleri e-use cd lerini tekrar etmenin sınavda faydası olurmu.?veya önereceğiniz kaynaklar var mıdır? bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. sağlıcakla kalın.

Arkadaşım stajı birlikte başlatmışım. Kardeşim benm yaaa. Bence bu bi işaret olmalı. bak bn su an 5. Cd deyim boşu boşuna tekrar etme ben bnm cdleri sana verim sen bnm yerime bi daha geç bi daha sınav ol tabii istersen. Bu iyiliği kendm için değil bir meslektaşın olarak senin için istediğimi bilmeni isterim.

ben 2012 ocak stajerityim 1 tane cd geldi başka gelmedi ne yapmak lazım birde kaç tane e use den sınav oluyoruz 1.cd de açmıyor diğer soruları

ben de 8. cd ye yeni başladım. bende 2010 mayıs stajerıyım.sınava 6 ay gıbı zaman kaldı. daha hıç kıtapların yüzünü açmadım malıyet sıfır dığer derslerı unuttum hep ne yapacağımı bılmıyorum umutsuzluğa düştüm:(