Kıdem Alarak İşten Ayrılma

elifbe

Katkı Sunan Üye
15 yıl ve 3600 gün olan kendi beyanıyla da işten çıksa tazminatını alabiliyor. Bunun için ssk dökümlerinde 3632 günüm var ve giriş tarihim de 1995. Bu verilere göre işten tazminatımı alarak ayrılmam lazım.

Fakat ssk memuru bazı hesaplamalar yaptı ve mayıs sonunda dolduğunu söylüyor. Bu veriler dışında hangi verilere bakılıyor ki. Yoksa ssk memuru yanlış bir hesap mı yaptı?

Lütfen acil yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Merhaba,

Dediğiniz gibi 3600 prim ödeme gününüz ve bugünden geriye dönük olarak sigortaya girişiniz yapılalı en az 15 yıl geçmiş olması gerekmektedir. 1999 şartını zaten doldurmuş olduğunuz için hakkınız var yazıyı almak için.

15 yıl ve 3600 gün olan kendi beyanıyla da işten çıksa tazminatını alabiliyor. Bunun için ssk dökümlerinde 3632 günüm var ve giriş tarihim de 1995. Bu verilere göre işten tazminatımı alarak ayrılmam lazım.

Fakat ssk memuru bazı hesaplamalar yaptı ve mayıs sonunda dolduğunu söylüyor. Bu veriler dışında hangi verilere bakılıyor ki. Yoksa ssk memuru yanlış bir hesap mı yaptı?

Lütfen acil yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
Beyana dayalı ayrılma durumunda,bu duruma haiz olup-olmadığınızı işveren nerden bilecek, illaki bunun belge olarak ibraz olunmasını isteyecek,dediğinize göre sgk-memuru bile farklı hesap çıkarıyor.

Eğer bazı aylar için 30 günden fazla prim gözüküyorsa veya bir başkasının bilgileri sizde gözüküyorsa onları hesaplamadan çıkarmıştır.

15 yıllık süre 18 yaşından sonra hesaplanıyor.

Ben 1979 mayıs doğumluyum. 18 yaşını doldurduğum mu yoksa 18 yaşına girdiğim tarih mi dikkate alınmalıdır.

1979 + 18 = 1997 deyip buradan 15 yıl dersek 2012 mayısta 15 yıllık sigortalılık sürem oluyor.

1979 + 19 (18i doldurduğum böyle mi hesaplanıyor?) = 1998 deyip buradan 15 yıl dersek 2013 mayısta 15 yıllık sigortalılık sürem oluyor.

Yani hangi hesaplama doğru sizce ?

Sayın keremcem,ben parmak hesabı yapıyorum.18 yaşını 1997 tarihinde dolduruyor.19 nereden çıktı anlayamadım.
1997 nin ilgili doğum gününde 18 yaşını doldurur bence.

:( haklisiniz sn metyo,
Parmaklarimi kullaninca bende ayni sonucu buldum. Belirttiginiz gibi, 97 mayisinda 18 dolmus oluyor,