İSG - Katip Sistemi Üzerinden Sözleşme Bildirimi Hk.

cetvel

Tanınmış Üye
firmamıza çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığından sözleşmelerin internet adresinden gönderilmesi gerekmektedir (işgüvenliği uzmanı ile ilgili )mahiyetinde bir yazı geldi. e devlet şifrem ile internet adresinden girmeye çalışıyorum ama maalesef.

http://isgyh.csgb.gov.tr/internet adresinden (isg - Katip sistemi üzerinden )sözleşme bildirimi yapabilen oldumu.

Siz e-devlet uygulamasına şifreniz ile giriş yapıtıktan sonra,
Kurumlar çalışma bakanlığını seçip girişini yapacaksınız,
Daha sonra iş güvenliği uzmanınız bu talebinize onay verecek.

sgk ya dilekçe verileli 20 gün oldu hala yetki tanımlaması yok. yetki tanımlaması yapılmadığı için e devlet şifresi ile giriş yapıldığında işlemi yapmaya yetkiniz yok denilmektedir.

Doğrudur.. Yetki tanımlamasının öncelikle sgk tarafından yapılması gerekiyor.
Ben bu sorunu aşmak için firma yetkilisinin üzerinden tamamladım işlemleri.
Bu konuda sgk da bir yogunluk söz konusu olabilir.

bende SGK dan yetkilendirme yapmama rağmen, henüz isg-katip ten işlem yapabilmiş değilim.
sistem daha oturmamış nisan gibi sistemin düzgün çalışacağını söylemişler arkadaşıma.

Sgk'ya verdiğiniz dilekçe örneği var mıdır ? Ben mesela şti ortağıyım. Kendimi tanımlatabilir miyim ? Ondan sonra e devlet şifremle halledeceğim işleri sanırsam ?

Dilekçe istemiyorlar yetkili olduğunuzu ispatlayan evrakınızla beraber sgk müdürlüğünüze gitmeniz yeterli olacaktır.

merhaba arkadaşlar,
acaba yanlış yaptığım birşey mi var ? sözleşmeyi hala giriş yapamıyorum ben.
* SGK ya yetkili tanımı yaptırdık.
* yetkili kişinin kendi e-devlet şifresiyle giriş yapmak istiyoruz, hala yapamıyoruz.
eksik birşey mi yapıyorum acaba ? :confused:

merhaba arkadaşlar,
acaba yanlış yaptığım birşey mi var ? sözleşmeyi hala giriş yapamıyorum ben.
* SGK ya yetkili tanımı yaptırdık.
* yetkili kişinin kendi e-devlet şifresiyle giriş yapmak istiyoruz, hala yapamıyoruz.
eksik birşey mi yapıyorum acaba ? :confused:

sgk, vergi dairesi ve ticaret sicilinde gözüken nace kodlarının aynı olması gerekiyor diye biliyorum....

SGK nace kodum diğerleri ile aynı değil.
internetten düzeltme için başvuru hyapmıştım ancak henüz SGK dan dönüş olmadı.
şu an bu konuda yapabileceğim birşey var mı ?

SGK nace kodum diğerleri ile aynı değil.
internetten düzeltme için başvuru hyapmıştım ancak henüz SGK dan dönüş olmadı.
şu an bu konuda yapabileceğim birşey var mı ?

sgk ya dilekçe ile müracat edip değiştirebilirsin, ben öyle yapmıştım. ama bizim burdaki sgk, yönetici atamasını yaptım demesine rağmen hala dosyalar katip te açılmıyor. Yalnız şöyle bir şey var. Ben, e bildirge şifreleri kimlerin üzerine alınmış ise onların e devlet şifreleri üzerinden giriş yapıldığında dosyaların açık olduğunu fark ettim. :eek:)

e bildirge şifrem şuan bizde çalışmamakta olan birine ait maalesef.
SGK ya ise internetten birkaç ay önce nace değişikliği için başvuruda bulunmuştum.
elden dilekçe almayıp,internetten başvuru kabul ediyorlar bildiğim kadarıyla.
elim kolum bağlandı birde onca iş içinde bu konuyla uğraşıyorum maalesef.

ilginize teşekkür ederim...

e bildirge şifrem şuan bizde çalışmamakta olan birine ait maalesef.
SGK ya ise internetten birkaç ay önce nace değişikliği için başvuruda bulunmuştum.
elden dilekçe almayıp,internetten başvuru kabul ediyorlar bildiğim kadarıyla.
elim kolum bağlandı birde onca iş içinde bu konuyla uğraşıyorum maalesef.

ilginize teşekkür ederim...

rica ederim, ama maalesef böyle şu an, sgk nın atama yapmadığı kişiler üzerinden giriş yapılabiliyor şu an.. :)

SGK YA 1,5 ay önce dilekçe verip yetkili tanımlaması yaptırmıştım.hala sistemi kullanamadığımızdan bugün SGK ya tekrar gittim.
ancak sistem değişmiş.
e-bildirge şifresi kimin üzerineyse, onun e-devlet şifresiyle bildirim yapılabiliyormuş.
bizim e-bildirge şifresini zamanında alan kişi işten ayrıldığından , tekrar başka biri üzerine şifre alacağız :(

offff çok yoruldum artık,tekrar prosedür değişmeden hemen şifre değişikliği yapıp,sözleşmeyi bildirmem lazım. :)