Doğum İzni Ve İş Görememezlik Raporu

Ben 32+0 da çalışabilir raporu aldım SSK ile anlaşmalı özel bir hastaneden. Hastane raporu SSK' ya bildirecekmiş. Muhasebecimiz SSK' ya herhangi bir bildirim yapmadı. 37+0 tarihi geldiğinde işyerim iş görememezlik raporu al dedi. Yine anlaşmalı özel hastaneye gittim. 37+0 hamile olduğumu ve rapor alacağımı söyledim. Bana artık 37+0 da rapor verilmediğini, zaten zorunlu olarak izne çıkmam gerektiği söylendi. (Eğer örneğin 35+0da gitseymişim rapor vereceklermiş.)
Yalnız bu durumu işyerime bildirdim, böyle bir şeyden haberleri yok ve bana sürekli ne yapmaları gerektiğini soruyorlar. Sistemden benim gebeliğim veya iznim ile ilgili herhangi bir durum çıkmadığını söylüyorlar.

Hastane bana doğum yapıp tekrar gelmemi o zaman bana rapor vereceklerini söylediler. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi?

Hastanenizi değiştirin. Bizler sizin ne zaman doğum izninize başlamanız gerektiğini bilemeyiz. Bu konunun uzmanı sizinle ilgilenen doktordur. O ne zaman doğum iznine başlayacağınızı bilemiyor ve rapor veremiyorsa ...

Hastanenizi değiştirin. Bizler sizin ne zaman doğum izninize başlamanız gerektiğini bilemeyiz. Bu konunun uzmanı sizinle ilgilenen doktordur. O ne zaman doğum iznine başlayacağınızı bilemiyor ve rapor veremiyorsa ...

Yeni doğum yapan birisiyle görüştüm. Aynı şekilde anlattı bana gidişatı. 37+0 da rapor almamış. (Zaten yasaya göre 37+0dan sonra çalışmak yasak.) Sadece çalışabilir raporu ve doğum raporu almış. Ama ayrıntıları bilmiyor tam olarak.

Bu konuyla ilgili bilgisi olan başka birisi yok mu?