2013/2. Dönem 29-30 Haziran Yeterliliğe Girecek Arkadaşlar! Ne Durumdasınız ?

Merhba arkadaşlar .ilk defa mart 2013 sınavlarına basvuru yaptım ama sınava gidemedim. şuan haziran 2013 için sınava girecegim..martta sınava girmediğim için sınav hakkım eksilmiş olur mu .. Bilen varsa lutfen cevaplasın tesekkürler

Merhaba,

sınavlara 5 defa girme 2 defada pas geçme hakkın var. Senin sınava girme hakkın yanmadı ama 1 pas hakkın gitti. Yani bundan sonra 5 defa girip 1 defa pas geçebilirsin.

Benim 5 dersim var stres inanılmaz derecede.Sınav sonuçlarını beklerken zaman su gibi geçti.Şimdi çalışmak için zaman yetmiyor.Hukuk okuyorum çok sıkıcı

7/7 yaparım diye başladım sınav serüveni 7/5 şimdide 7/4 düştü nedne böyle oldu 7 aydır çalışıyorumm ilk girişim çok çalıştım karıştırdım sanırım çorba oldu

ben kesin 7/7 derken bilseydim bu hallere düşçeğimi büyük konuşmazdım. sanırım şuanki psikilojim 7 de 1 versem kardır benim için. herşeyi biliyorum, hiç bişey bilmiyorum, aşırı gergininm, aşırı rahatım,kalırsan kal nasılsa tekrarı var öss değil ya bu, ofisi bi an evvel açamazsam cepteki para kuş olup gitcek.....
benim ruh halim böyle her an değişiyor. Artık kendimle çelişiyorum :)))

Özellikle sözel dersler öyle geliyor insana ama pat pat hatırlıyorsun sınav esnasında.yeteri kadar hazırlanabildin mi betül77

Pek emin değilim geçen sınavda denetim 40 hukuk 35 vergi uygulamaları 35 aldım.Denetime bakmıştım ama öbür 2 derse bakmamıştım.Şimdi hepsine baktım ama sanki hiç hafızamda kalmadı geçen sınava göre en azından geçmiş yıl sorularına falan baktım ama 4-5 aydır harıl harıl çalışmıyorum :banghead:

ben kesin 7/7 derken bilseydim bu hallere düşçeğimi büyük konuşmazdım. sanırım şuanki psikilojim 7 de 1 versem kardır benim için. herşeyi biliyorum, hiç bişey bilmiyorum, aşırı gergininm, aşırı rahatım,kalırsan kal nasılsa tekrarı var öss değil ya bu, ofisi bi an evvel açamazsam cepteki para kuş olup gitcek.....
benim ruh halim böyle her an değişiyor. Artık kendimle çelişiyorum :)))

Benimde 5 dersim var geçen sınavda 4 dersi veririm derken 2 ders veremedim.Sınava hazırlanması bir dert sınav sonuçlarını beklemesi bir dert hep stres.Şimdi sanki hiç ders veremiycem gibi ellerim yüzüm resmen şişti.Sürekli uykum var inanılmaz gerginim.Bitsin artık ta kurtulayım durumu var

Pek emin değilim geçen sınavda denetim 40 hukuk 35 vergi uygulamaları 35 aldım.Denetime bakmıştım ama öbür 2 derse bakmamıştım.Şimdi hepsine baktım ama sanki hiç hafızamda kalmadı geçen sınava göre en azından geçmiş yıl sorularına falan baktım ama 4-5 aydır harıl harıl çalışmıyorum :banghead:
İlk sınavlardan 40 ve 35 aldıysan bence bu defa daha yüksek alırsın.ikinci defa çalışmış oluyorsun çünkü tekrar etmiş oluyorsun konuları.panik yapma yüksek alcaksın bak gör inşallah.

betül hanım bişey sorucaktım; mesela vergide 35 aldım demişsiniz. beklediğiniz notmuydu tesmerin cevap anahtarıyla farklımıydı ?yoksa herkesin dediği gibi beklediğinizin çokmu altıydı?
derslerde beklenenin altında not veriliyor ya kafam karıştı neden böyle oluyor diye. neye göre puanlıyorlar anlayamadım.

Arkadaşlar kolay gelsin SMMM yeterlilik 29-30 haziran sınavda maliyet muhasebesinden,vergi hukukundan ve temel hukukdan nereden sorular gelebilir analiz edeniniz var mı??Şimdiden hepinize başarılar dilerim Allah(c.c)yardımcımız olsun

Çok çalışmıssın anladığım kadar ..senin halinde anormal bişey yok bence ..çalışmıssın karşılıgında ne olacak bilmiyorsun sınav nasıl olacak bence normal bir durum inş.istediğin gibi olur bence biraz çalıştım şu an bakıyorum çok eksiğim var çalışmak içimden gelmiyor mideme falan ağrı girecek sıkıntıdan ben bunu da normal görüyorum ..umarım iyi olur yarın cuma son gün bence çok ders çalışma strees atmak lazım ...gezebilirisn mesala tek başına yada güvendiğin biriyle seni strrese sokmayacak yani demek istediigim günü rahat iyi geçirmen derslerden uzaklaşman ..benim fikrim inş. iyi olur..

İlk sınavlardan 40 ve 35 aldıysan bence bu defa daha yüksek alırsın.ikinci defa çalışmış oluyorsun çünkü tekrar etmiş oluyorsun konuları.panik yapma yüksek alcaksın bak gör inşallah.

İnşallah allahım çalışan bütün arkadaşların emekleri allah boşa çıkarmasın herkes biran önce belgesini alsın.

betül hanım bişey sorucaktım; mesela vergide 35 aldım demişsiniz. beklediğiniz notmuydu tesmerin cevap anahtarıyla farklımıydı ?yoksa herkesin dediği gibi beklediğinizin çokmu altıydı?
derslerde beklenenin altında not veriliyor ya kafam karıştı neden böyle oluyor diye. neye göre puanlıyorlar anlayamadım.

Denetim ve Finansal analiz 40 geldi onlar için konuşabilirim beklediğim not değildi.İkisi konusunda uzun süre hayal kırıklığına uğradım.İtiraz etmedim eden arkadaşların değişmediğini buradan okudum.O yüzden sınavdan sonra geçicem diye pek yorum yapamıyorum sınav sonuçlarını görene kadar.

mali analiz çıkmış yıl sorularına bakıyorumda cevap anahtarında yorumlarda uzun uzzzunnn anlatmışlar. geçen arkadaşlar hepiniz bu kadar uzun yazdınız mı yaw :S bende mi bi sorun var acaba ? taş çatlasa 5 cümle anca yazarım ben her bir orana yorum.