SSK'daki Çalışmaların Emekli Sandığına Geçişte Dereceye Etkisi

Arkadaşlar 1996 dan bu güne yaklaşık 4500 gün ssk gün sayım var ve şu an belediyede sözleşmeli olarak çalışmaktayım fakat yakın zamanda memuriyete geçme ihtimalimiz var. Acaba bu ssk daki çalışmalarım memuriyete geçişte dereceme etki edermi yoksa direk en düşük derece olan 9/1 dereceden mi başlarım ?

not : teknik personel olarak çalışmaktayım ve bu 4500 günün 3500 günü teknik personel olarak diğer 1000 günü ise vasıfsız olarak çalıştım.

tşk.

Atamanız yapılacağı zaman emsal mukayesesi yapılır.(Son öğreniminizden bir önceki..okulunuzu sizin gibi bitirip 4 yıl Üniversite tahsili yapıp mesleğe giren emsaliniz)Emsal memuru geçmemek kaydı ile Sigortalı olarak geçen çalışmalarınızın tamamı emekli aylığında...Mesleğinizle , yani teknik eleman olarak geçen hizmetlerizin 3/4'ü ise kazanılmış hak aylığınızda değerlenir..657 Sayılı DMK 36-A-12/c MADDDESİ..

Mesleğinizle , yani teknik eleman olarak geçen hizmetlerizin 3/4'ü ise kazanılmış hak aylığınızda değerlenir..657 Sayılı DMK 36-A-12/c MADDDESİ..

peki teknik eleman olarak çalıştığım 3500 gün nasıl ispatlıyacağım ssk hzimet dökümlerinde teknik eleman olarak çalışmalar anlaşılabiliyormu?

Arkadaşlar 1996 dan bu güne yaklaşık 4500 gün ssk gün sayım var ve şu an belediyede sözleşmeli olarak çalışmaktayım fakat yakın zamanda memuriyete geçme ihtimalimiz var. Acaba bu ssk daki çalışmalarım memuriyete geçişte dereceme etki edermi yoksa direk en düşük derece olan 9/1 dereceden mi başlarım ?

not : teknik personel olarak çalışmaktayım ve bu 4500 günün 3500 günü teknik personel olarak diğer 1000 günü ise vasıfsız olarak çalıştım.

tşk.
Şayet bahsettiğiniz ihtimal gerçekleşirse ilk defa memuriyete başlıyacaksınız diye düşünüyorum. Şayet 5510 S.K.'un yürürlüğünden önce 5434 S.K.'na tabi çalışmanız vasa belirtiniz. Böyle bir çalışmanız yok ise 5510 S.K'da Sayın.İhsanduman'ın bahsettiği intibak olayını ben hatırlamıyorum.

Bahse konu süreler sadece hizmet yılınıza etki eder.
Bence memuriyete Öğrenim durumunuz ve atandığınız Hizmet sınıfına göre başlangıç derece/kademeniz ile başlar sözleşmeli çalıştıgınız süreler ilave edilerek derece/kademeniz netleşir.

Not olarak askerlik sürenizde dahil edilecektir( Borçlanmış olun yada olmayın )

Son düzenleme:
Ferruh bey'in dediği gibi SSk'daki hizmetiniz hesaba atılmaz tahsil ve görevin niteliğine göre ilk defa işe giriyormuşsunuz gibi intibak yapılır, 4500 gün sadece emekli tarihinizin tespiti için birleştirilmesinde kullanılır.
saygılarımla

Şayet bahsettiğiniz ihtimal gerçekleşirse ilk defa memuriyete başlıyacaksınız diye düşünüyorum. Şayet 5510 S.K.'un yürürlüğünden önce 5434 S.K.'na tabi çalışmanız vasa belirtiniz. Böyle bir çalışmanız yok ise 5510 S.K'da Sayın.İhsanduman'ın bahsettiği intibak olayını ben hatırlamıyorum.

Bahse konu süreler sadece hizmet yılınıza etki eder.
Bence memuriyete Öğrenim durumunuz ve atandığınız Hizmet sınıfına göre başlangıç derece/kademeniz ile başlar sözleşmeli çalıştıgınız süreler ilave edilerek derece/kademeniz netleşir.

Not olarak askerlik sürenizde dahil edilecektir( Borçlanmış olun yada olmayın )

4 yıl özel sektörde ve 7 yıl belediye şirketinde çalıştım bir yıl öncede görev yerim hiç değişmeden bizi belediye bünyesinde sözleşmeli personel yaptılar toplam belediye 8 yıl ve özel sektörde 4 yıl toplam 12 yıl oldu.

4 yıl özel sektörde ve 7 yıl belediye şirketinde çalıştım bir yıl öncede görev yerim hiç değişmeden bizi belediye bünyesinde sözleşmeli personel yaptılar toplam belediye 8 yıl ve özel sektörde 4 yıl toplam 12 yıl oldu.

Ögrenim durumunuzu bilmiyorum, 4 yıllık mühendislik fakültesi mezunu olduğunuzu ve memuriyete teknik hizmetler sınıfında mühendis olarak başladığınızı düşünürsek;

4 yıllık fakülte mezunları 9/1 den başlar, Teknik hizmetler sınıfında olmanızdan dolayı +1 derece ilavesi ile 8/1 inden 800 ek göstergeyle memuriyete başlarsınız.

1 yıl belediye bünyesinden geçen sözleşmeli süreniz size +1 kademe olarak yansır ve 8/2 den maaş almaya başlarsınız.( yansımaya bilirde KHK'nin nasıl çıkacağına bağlı!!!)

kalan 11 yıllık ssk lı günleriniz emeklilik sürenize etki eder. yani emekli olma sürenizi geri çeker fakat her durumda ya yaşı yada hizmet yılını doldurmanız gerekecektir.

Fakat her halükarda net birşeyler söyleyebilmek için bahsetmiş olduğunuz durumu netleştirecek KHK yi beklemek lazım.