Stajyer Primim Yatmamış

Merhabalar arkadaşlar aranızda yeni katıldım. Bu prim konuları hakkında çok fazla bilgim yok o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

Özel sektörde çalışmaktayım ve halen aynı iş yerine devam ediyorum. Bugün annem SGK dan primlerimin çıktısını almış. Dikkat ettiğim şey ise belirli bir süre stajyer primimin yatmamış olması. İşe stajyer olarak 27.09.2011 süresinde başlayıp 06.06.2012 süresinde tamamladım. Bu süre içerisinde 300 TL stajyer maaşı aldım + 448 TL civarı stajyer primim yatmış. İşin asıl sıkıntılı tarafı bundan sonraki dönem. Benim stajım bittikten sonra hiç ara vermeden bu iş yerinde aynı maaşa " stajyer " adı altında 12.1212 tarihine kadar çalışmaya devam ettim. Hem tam gün çalıştım, hem de stajyer maaşı almaya devam ettim. Kadroda alımda sıkıntı olduğu için beni Aralığa kadar oyaladılar kısacası. Ocak ayında ise nihayet kadroya alındım. Bügün gelen prim çıktıma baktığımda 06.06.2012 ile 12.12.12 arasında hiçbir primimin yatırılmadığı gözükmekte. Ayrıca bu kadar ay 300 TL ye çalıştığım içinde pişmanım. Ben bu az maaşa çalıştığım dönemin primini nıasıl sağlayabilirim ? Eğer olursa az maaşa çalışdığım dönemlerin tam maaşını alabilir miyim ? Bu konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Düzenleme: Sanırım konuyu yanlış yere açmışım, kirlilikten dolayı özür diliyorum.

Son düzenleme:
elbette farkı da alabilirsiniz, primlerin kuruma ödenmesini de sağlayabilirsiniz.o çalıştım dediğiniz dönem işyeri kayıtlarında görülmediğinden çalıştım iddianızı ıspatlamanız gerekir, ıspat noktası ise mahkeme!
Korkarım işin sıkıntılı noktası burada başlıyor, o kadroya alınmak için 300tl ücretle çalışmaya katlandığınız-kabul ettiğiniz iş için işvereni şikayet etmek+mahkemeye vermek zorundasınız bu istekleriniz için.
Ne desem yanlış olacak... Tercih sizin .

öncelikle mesajınız için teşekkür ederim..
300 lira maaş aldığım dönemde a4 kağıda "300 tl elden aldım" imzası atıyordum her ay. orada çalıştığıma dair her türlü kanıtı sağlayabilirim(işe giriş çıkış saatlerim vs.)
özel sektör olduğu için mahkeme açarsam direk işten çıkartırlar. o yüzden çalışabildiğim kadar çalışıp, sonra mahkeme açma hakkına sahip olabilirim sanırım ? (2-3 sene sonra gibi )

öncelikle mesajınız için teşekkür ederim..
300 lira maaş aldığım dönemde a4 kağıda "300 tl elden aldım" imzası atıyordum her ay. orada çalıştığıma dair her türlü kanıtı sağlayabilirim(işe giriş çıkış saatlerim vs.)
özel sektör olduğu için mahkeme açarsam direk işten çıkartırlar. o yüzden çalışabildiğim kadar çalışıp, sonra mahkeme açma hakkına sahip olabilirim sanırım ? (2-3 sene sonra gibi )

Merhaba, sigortasız çalıştığınız yıldan sonraki 5 yıl içinde zam aşımı söz konusu oluyor.
Ayarıca buna benzer bir durumu ben yaşadım. Çalışırken firmayı şikayet ettik, ancak denetlemeye gelen olmadı noterden mahkemeye vereceğiz diye ihtar çektik. Sonra mahkeme olmadan uzlaşma yoluyla paramızı aldık.