fonradar

Kgk Yeni Sınav Tarihleri Açıklandı Başvuru Şekli..

KGK tarafından bağımsız denetim sınavı açıklandı .Fakat başvuru şekli ve şartları hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.Birde 15 yılın altı tecrübe sahibi olanlar için sınavı girdikten sonra staj mecburiyeti var mı?

Merhaba,
Kgk sadece sınav tarihlerini açıkladı şuan,ileriki tarihlerde sınav ile ilgili açıklama yapacak diye duyurusu var sitesinde.
Yönetmelik tarihi itibariyle 15 yılı doldurmuş olan smmm ler yönetmelik geçici maddesi uyarınca sınavsız ve stajsız 2014 sonuna kadar başvurması halinde belgeyi alabiliyor.
Meslekte 10 yılı doldurmuş olanlar ise ume (uygulamalı meslek eğitimi) 1 yıl yapıyor, yani 1 yıl staj yapacak.

Merhaba,
Kgk sadece sınav tarihlerini açıkladı şuan,ileriki tarihlerde sınav ile ilgili açıklama yapacak diye duyurusu var sitesinde.
Yönetmelik tarihi itibariyle 15 yılı doldurmuş olan smmm ler yönetmelik geçici maddesi uyarınca sınavsız ve stajsız 2014 sonuna kadar başvurması halinde belgeyi alabiliyor.
Meslekte 10 yılı doldurmuş olanlar ise ume (uygulamalı meslek eğitimi) 1 yıl yapıyor, yani 1 yıl staj yapacak.

Merhaba,

15 yılı dolduran SMMM'ler sınavsız mı bağımsız denetim belgesi alacaklar? Sanırım orada bir yanlışlık var.

Merhaba,

15 yılı dolduran SMMM'ler sınavsız mı bağımsız denetim belgesi alacaklar? Sanırım orada bir yanlışlık var.

Yönetmelik yayım tarihi itibariyle 15 yılı dolduran ve diğer genel şartları yerine getiren meslek mensupları sınavsız ( anlaşmalı eğitim verilen üniversitelerde sınav yapılıyor diye biliyorum) kelimesini,yapılacak olan sınavlara girilmediği için kullandım.