Mart 2014 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

Arkadaşlar ilk girişimdi bana göre gayet olumlu geçmişti ama beni korkuttunuz vallahi 5 ders geçerim diyordum ama artık düşünmem gerekecek sanırım.yalnız vergi büroda çalışanlar için çok kolaydı her zaman yaptığımız şeyleri sordular aynı şekilde hukukta bürocular için gayet kolaydı 2 soru hiç çalışmadan yapılabilirdi hakkımızda hayırlısı

Arkadaslar ya sizce maliyetten ilk soru puan dagilimi esitmidir a ve b 15er puanmi ben finansmani faaliyet gid ne atmisim orada hatam var.2.soruda da a ve c dogru 50 alsam yetiyor

işin cılkını çıkarmışlar artık.önceden tam iki ayda açıklanırdı. rotarla birlikte biz ona 23 ü diyelim ne de olsa daha önce giremeyiz. 23.de girer bakarım artık.

benim tahminim 16 mayıs cuma kazananlar aranır
19 mayıs pazartesi resmi tatil
20 mayıs internete yüklenir site kitlenir 21 mayıs herkes öğrenir

arkadaşlar umut denen şey yok artık benim için. maliyet muhasebesi tek dersim kaldı. haziran 4. girişim olacak.
mart sınavında 1. sorum doğru stok kartım doğru işçilikte resmen saçmalamışım.
şimdi: maliyet muhasebesi için kursa gidecek naktim ve vaktim yok. görüntülü cd lerde tafsiyeniz nedir.
tek başıma çalışamıyorum. yardımınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşlar umut denen şey yok artık benim için. maliyet muhasebesi tek dersim kaldı. haziran 4. girişim olacak.
şimdi: maliyet muhasebesi için kursa gidecek naktim ve vaktim yok. görüntülü cd lerde tafsiyeniz nedir.

Bu illet dersi ilk sınavda verdim çok şükür. Sana acizane tavsiyem görüntülü cd'lere takılma, ezber yapmaya çalışma, mantığını kavra ve bol bol örnek çöz. Bu dersin püf noktası örnek çözmede. Kaynak olarak sana deha'nın 10 ünitelik matbu olmayan ders notları vardı onu tavsiye edebilirim, ayrıca efsane hoca diye maliyet notları var onlara da bir göz geçir derim. Bir de geçmiş yıl sorularına göz atmayı unutma. Allah kolaylık versin kardeşim.

Son düzenleme:

İnan ben senden daha kötü durumdayım.4 hakkımdı haziran son hakkım.Ama ilk 2 hakkımda hiç çalışmadan girdim.O yüzden bence bu dersi kafanda büyütme derin.Benim sorunum bildiğim halde sınavda kitlenip kalıyorum.Korkmadan kitabı anlayarak ve bol soru çözerek gidersen yaparsın.İnternette bir çok video var.Onlarada bakabilirsin.Soruyu okuyunca benim gibi kitlenme sadece anlamaya çalış.

İnan ben senden daha kötü durumdayım.4 hakkımdı haziran son hakkım.Ama ilk 2 hakkımda hiç çalışmadan girdim.O yüzden bence bu dersi kafanda büyütme derin.Benim sorunum bildiğim halde sınavda kitlenip kalıyorum.Korkmadan kitabı anlayarak ve bol soru çözerek gidersen yaparsın.İnternette bir çok video var.Onlarada bakabilirsin.Soruyu okuyunca benim gibi kitlenme sadece anlamaya çalış.

sizinle aynı durumdayım ilk 2 sınava girmeseydim keşke pas olayını sonradan duydum...Rabbim yardımcımız olsun arkadaşım....

sınava ilk girişim.
denetim, hukuk özellikle vergi sınırda diye düşünüyorum.
kendime verdiğim notlar
vergi 45-50 arası
denetim 55
hukuk 50
analiz 60
maliyet: 70 ve üzeri
muhasebe : 95
meslek: 70

vergiden bence kaldım gibi . zaten ilk fırsatta vergi, hukuk , ve denetime çalışmaya başlayacağım. sınavın çok geç açıklanması yıpratıcı ve bir sonrakine adapte olamama sıkıntısı doğuruyor.

sınavda beni en çok üzen. sınav salonundaki kopya girişimleri oldu.