İhbar Süresi

Merhaba 12.03.2014 tarihinden beri bir şirkette çalışıyorum. Tam maaş alamadığım için işverenime ayrılmak istediğimi söyledim. Bana ihbar süresinden dolayı 15 gün çalışmam gerektiğini söyledi. Ayrıca içerde 2 maaş alacağım var 1 maaşımı da eksik aldım. Sigortam asgari ücretten yatıyor, fakat anlaştığım ücret 1.200,00 zaten hiçbir zaman tam maaş alamadım ara ara 300,00TL-500,00TL olarak makbuz imzalayıp para alıyorum, ihtar çekersem asgari ücretten maaşım hesaplanacağından son çare olarak düşünüyorum. Maaşımı alamadığım için yine de bildirim süresinde çalışmak zorunda mıyım? İşçinin hakkını savunabileceği taraflar var mı?

Merhaba,

şirketteki çalışan sayısı 10 ve üzeri ise, ücretinizi banka yoluyla ödemesi gerekir. durumunuzla ilgili alo 170 SGK'ya şikayette bulunabilirsiniz. ayrıca noterden, ücretinizi tam almadığınızı, sgk priminizin asgari ücretten yattığını, maaşını tam almadığınızı ifade eden (daha geniş ifadeleri arzuhalcilere yazdırabilirsiniz) ve yasal yollara başvuracağınızı, bu sebeple istifa ettiğinizi belirten bir ihtarname gönderebilirsiniz.
daha çok bilgi edinmek için sitede araştırma yapabilirsiniz ve daha fazla bilgi sahibi yazarlar da sizi buradan bilgilendirir.

Merhaba,

şirketteki çalışan sayısı 10 ve üzeri ise, ücretinizi banka yoluyla ödemesi gerekir. durumunuzla ilgili alo 170 SGK'ya şikayette bulunabilirsiniz. ayrıca noterden, ücretinizi tam almadığınızı, sgk priminizin asgari ücretten yattığını, maaşını tam almadığınızı ifade eden (daha geniş ifadeleri arzuhalcilere yazdırabilirsiniz) ve yasal yollara başvuracağınızı, bu sebeple istifa ettiğinizi belirten bir ihtarname gönderebilirsiniz.
daha çok bilgi edinmek için sitede araştırma yapabilirsiniz ve daha fazla bilgi sahibi yazarlar da sizi buradan bilgilendirir.

20 günden fazla ücret alamdıysanız sözleşmeyi fesih hakkınız var noterden ihtar çekin