fonradar

TESMER'den Yeni Yönetmelik Açıklaması! Gözünüz aydın!

Arkadaşlar yeni sınav yönetmeliği ile ilgili TESMER bugün açıklama yaptı. Gözünüz aydın SPK'dan muafsınız ve toplam sınav hakkınız 1+9 = 10 ! 2015 yılından itibaren stajı kazanıp dosya açtıranlar SPK'dan sorumlu olacak. Adınıza çok sevindim artık tek hakkınız da yok! ;)

Açıklama için buyrunuz: TESMER Temel Eğitim ve Staj Merkezi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar ben seneye kasımda gireceğim sınava. Çalışmaya nereden başlayım hiçbir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar ben seneye kasımda gireceğim sınava. Çalışmaya nereden başlayım hiçbir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Çalışmaya öncelikle sayısal derslerden başlayın.
Sözel derslerden başlarsanız büyük hata olur.
Dershane hocalarının ve genel olarak herkesin mutabık kaldığı bir konudur.
Sayısallar kolay unutulmaz. Sözeller ezber olduğu için mümkün mertebe sınava kadar yetişecek şekilde çalışılmalı. Ve bol bol yazarak çalışın. Sözelleri sadece konuları okumakla başaramazsınız. Okuduklarınızı kağıda dökün.
Faydasını göreceksiniz. Benim metodum bu oldu. Sözel dersler 70-80 arası. Tavsiye ederim.

Arkadaslar son 2 dersim kaldi. maliyet ve vergiden 2 ser sinava girdim ve gecemedim. Yonetmelikten once 3 er hakkim vardi. Durum yine boyle mi yoksa hakkim arttimi

Şimdi benim maliyetten son 2 hakkım vardı. Teostan baktığımdada sınava gireceği dönem 2015/2 yazıyor. Şimdi uzadımı benimde haklarım? Durum nedir?

Merhaba
Anladığım kadarı ile sınav hakkı artışında şöyle bir durum oluşuyor;
vergi den 3 defa sınava girdim fakat 2 defada sınava girmediğim için 5 dönem geçmiş oldu.
10 a çıkan sınav hakkı ile sınava giriş sayısına değil de sınav sayısına bakılıyor ve benim 5 hakkım kaldı diye düşünüyorum.
Dolayısı ile son hakkına girecek arkadaşlara 3 sınav hakkı daha verilmiş oldu.
Siz nasıl anladınız acaba?

Merhaba
Anladığım kadarı ile sınav hakkı artışında şöyle bir durum oluşuyor;
vergi den 3 defa sınava girdim fakat 2 defada sınava girmediğim için 5 dönem geçmiş oldu.
10 a çıkan sınav hakkı ile sınava giriş sayısına değil de sınav sayısına bakılıyor ve benim 5 hakkım kaldı diye düşünüyorum.
Dolayısı ile son hakkına girecek arkadaşlara 3 sınav hakkı daha verilmiş oldu.
Siz nasıl anladınız acaba?

ben de aynı şekilde düşünüyorum.