İnternetten Emeklilik Basvurusunu Neticelendiren Var mı ?

Merhaba
internetten emeklilik başvurusu yapıp da sonuclandiran oldu mu? aşamaları hakkında bilgi paylaşabilir misiniz? başvuru sonrası başka ne isteniyor? nasıl isteniyor? ne kadar sürüyor? daha hizlandirabilmek için ne yapılabilir?
biz basvurduk internetten ve telefona mesaj geldi. Başvurunuz kabul edilmiştir diye. Sonra mail attım dosya incelemede diye cevap geldi. 20 gündür bir cevap yok başka. Yardımcı olursanız sevinirim meslektaşlarım.
saygilar.

Ortalama emeklilik 40 günde çıkıyordu ve vatandaşa geliyordu bu süreyi çabuklaştıracak bir yenileme olmadı internet müracaatı sadece gidiş postası zamanını kazandırır.Gün toplama bölümünde hizmet ve emekli aylığı yerine bakınca tahsisi nosu varsa işlem devam ediyor demektir.Hayırlı olsun.

Ortalama emeklilik 40 günde çıkıyordu ve vatandaşa geliyordu bu süreyi çabuklaştıracak bir yenileme olmadı internet müracaatı sadece gidiş postası zamanını kazandırır.Gün toplama bölümünde hizmet ve emekli aylığı yerine bakınca tahsisi nosu varsa işlem devam ediyor demektir.Hayırlı olsun.

Merhaba Hasan ER;
Gün toplama bölümünü bulamadım. hangi sayfada yer alıyor? biraz daha ayrıntılı bilgilendirebilir misin? Ne e-devletten ne de SGK'nın sitesinden bulamadım tam öyle bir yer. Yardımcı olursan sevinirim. Saygılar.