fonradar

Şikayet Ettim Fakat...?

Arkadaşlar 18 yaş altı işçi çalıştırma kanunları baya derin bi konu.
Ben şikayet ettim.Hiçbi kurala uymadan çalıştırıyrlardı.Okula göndermiyor haftada 75 saat çalıştırıp servis imkanı sağlamıyorlardı.

Maliyeden iki görevli gitmiş fakat hiç birşey araştırmadan çay içip geldiğine dair gaşe basıp gitmişler.
Bu konuda ne yapabilirim.Kanunlara göre o işçi çocuk ordan çıkartılması gerekirdi ama adamlar çay içip gitmiş yardımlarınzı bekliyorum

Bahsettiğiniz konulara maliye bakmaz. (sadece sigorta var/yok kısmına bakar) Siz SGK ve bölge çalışma müd şikayetinizi yapmalıydınız.

Bahsettiğiniz konulara maliye bakmaz. (sadece sigorta var/yok kısmına bakar) Siz SGK ve bölge çalışma müd şikayetinizi
yapmalıydınız.

Ben bi yere mail yollamıştım ve buraya şikayet etmemi söylemişlerdi tam olarak nereyi aramam gerekli 18 yaş altı işçi uygunsuz çalıştırıldığı için

Arkadaşlar 18 yaş altı işçi çalıştırma kanunları baya derin bi konu.
Ben şikayet ettim.Hiçbi kurala uymadan çalıştırıyrlardı.Okula göndermiyor haftada 75 saat çalıştırıp servis imkanı sağlamıyorlardı.

Maliyeden iki görevli gitmiş fakat hiç birşey araştırmadan çay içip geldiğine dair gaşe basıp gitmişler.
Bu konuda ne yapabilirim.Kanunlara göre o işçi çocuk ordan çıkartılması gerekirdi ama adamlar çay içip gitmiş yardımlarınzı bekliyorum
Kanunlara göre 16 yaşındaki o çocuğun boya işinde çalıştırılmaması gerekir, işten çıkartılması değil.

Benim anlayamadığım konu ise, siz bu çocuğun nesi oluyorsunuz? Arkadaşı? Komşusu? Kendisi? Hasmı?

Kanunlara göre 16 yaşındaki o çocuğun boya işinde çalıştırılmaması gerekir, işten çıkartılması değil.

Benim anlayamadığım konu ise, siz bu çocuğun nesi oluyorsunuz? Arkadaşı? Komşusu? Kendisi? Hasmı?

Ben arkadaşıyım ordan çıkmak istiyor fakat maliyeyi aradık adamlar çay içip gitmiş ne çalışma saatlerini sormuş nee çıraklık okulunu çay içip gitmişler.Kanunlarda işçi ordan çıkartılır yazıyordu bir ayı geçti internetten araştırıyoruz fakat bi çözüm bulamadık

Daha önemlisi ceza falan yazmamışlar çocuğun sigorta işlemlerini bile başlatmamışlar.
Benim çalıştığım yere gelidiklerinde cezayı kösüp aynı anda benim işlemlerimi başlatmışlardı.

Gelen kişiler rüşvet mi aldı ne yaptı belli değil konuşurken çocuğu göndermişler.İşlem başlatmamışlar iki hafta içinde yine gelecez demişler.
Adamda akşama kadar çalıştırıp çocuğu çıkartmış bu konuda ne yapabiliriz.Bu kan emici sülükler ceza yemeden olay böyle mi kapanacak

İstediğiniz zaten arkadaşınızın o işten çıkartılması değilmiydi, bunun için harcamadınız mı o kadar çabayı?
Sonunda istediğiniz olmuş.
18 yaşından küçük işçiyi yönetmelikte yasaklanmış olan işlerde çalıştırdıkları için işyerini fırıncılar odasına, şöförler derneğine, futbol federasyonuna , maliyeye şikayet edebilirsiniz, ama bu saydıklarımın hiçbiri (maliye dahil) 18 yaşından küçük birini orada çalıştırdıkları için ceza yazmaz-yazamaz.
Açtığınız ilk konuda şikayet noktasını belirtmiştim.
http://forum.alomaliye.com/kanunu-mevzuati/57162-18-yasindan-kucuk-isciler.html#post382825

Son düzenleme: