Tutuklu Personel Hk.

Üstadlar Merhaba,

Bir personelimiz tutuklanarak hapse girdi.Şimdi personelin en son çalışmış olduğu gün: 28 mayıs 2015
işe giriş tarihi: 10/09/2012- İHBAR SÜRESİ- 6 HAFTA OLUYOR.

Şimdi biz personelin tutuklanmasından dolayı kıdem tazminatını ödeyip iş akdini feshetmek istiyoruz.
Burada asıl sormak istediğim 6 haftalık ihbar süresi kullandıracağımız için personelin çıkış tarihi ne olması gerektiği (sgk işten ayrılış bildirgesinde)

Bunun dışında bu konu ile alakalı işten ayrılış bildirimi yapan üstadlar varsa yorumlarını ve önerilerini acilen beklemekteyim.

Teşekkürler.

İş kanunu madde 25/ IV e göre tutukluluk hali nedeniyle devamsızlığı ihbar süresini aştığında bildirimsiz olarak kıdem tazminatını ödeyip 27 kod no ile çıkışını yapabilirsiniz.

(Muhasebe veya İK çalışanı değilim)

İş kanunu madde 25/ IV e göre tutukluluk hali nedeniyle devamsızlığı ihbar süresini aştığında bildirimsiz olarak kıdem tazminatını ödeyip 27 kod no ile çıkışını yapabilirsiniz.

(Muhasebe veya İK çalışanı değilim)

Yardımınız için teşekkür ederim. Fakat bir sorum daha olacak 29 Mayıs 2015(29 mayısta dahil) tarihinden bu yana personel tutuklu. 6 haftalık ihbar süresi olan bu personelin ihbar süresi benim hesaplamama göre bugün doluyor. Çıkış tarihi olarak bugünümü yapmam doğru olur? Hesaplamam doğrumudur acaba?

Yardımınız için teşekkür ederim. Fakat bir sorum daha olacak 29 Mayıs 2015(29 mayısta dahil) tarihinden bu yana personel tutuklu. 6 haftalık ihbar süresi olan bu personelin ihbar süresi benim hesaplamama göre bugün doluyor. Çıkış tarihi olarak bugünümü yapmam doğru olur? Hesaplamam doğrumudur acaba?
ihbar süresi + 6 hafta olması gerekiyor. henüz süresi dolmamış çalışanın

ihbar süresi +6 hafta şekilde daha önce hiç duymadım
tutuklanan kişinin ihbar süresi beklenir, çalışmadığı günler aylık prim hizmet belgesinde 0 olarak gösterilir, ihbar süresi sonunda tutukluluk nedeniyle iş akdi feshedilir. bu durumda işçinin çalışma süresi bir yıl olduysa kıdem tazminatı ödenmesi gerekir. bir yıllık sürenin hesabına ihbar süresi eklenir.