fonradar

Muhtasar Beyanda Gösterilir mi ?

URUM79

Fenomen Üye
Forumdaşlar herkeze öncelikle kolyalıklar dilerim.
Müşterim Ekim ayı içerisinde ikinci el bir şahıstan binek araç aldı ve aldığı araç için gider pusulası düzenleyip mevzuat gereği herhangi bir kdv ve tevkifata tabi tutmadık. Sorum bu gider pusulasını tevkifat olmadığı halde beyan ediyormuyuz.? Malum kıdem tazminatında matrahı yazıp vergi kısmını boş geçiyorduk. Bundan dolayı tereddüt yaşıyorum.

Forumdaşlar herkeze öncelikle kolyalıklar dilerim.
Müşterim Ekim ayı içerisinde ikinci el bir şahıstan binek araç aldı ve aldığı araç için gider pusulası düzenleyip mevzuat gereği herhangi bir kdv ve tevkifata tabi tutmadık. Sorum bu gider pusulasını tevkifat olmadığı halde beyan ediyormuyuz.? Malum kıdem tazminatında matrahı yazıp vergi kısmını boş geçiyorduk. Bundan dolayı tereddüt yaşıyorum.
Sayın URUM79 ikinci el araç alımlarında herhangi bir stopaj olmadığı için muhtasar beyanname ile bildirim yapılamaz.
Saygılar

Yapilamaz mi yapilmazmi cunku matrahi yazip vergi kismini 0 olarak beyan edilebilir diye dusunuyorum.

Yapilamaz mi yapilmazmi cunku matrahi yazip vergi kismini 0 olarak beyan edilebilir diye dusunuyorum.
Stopaj olmayan bir olguyu muhtasar beyanında göstermemelisiniz. Kıdem tazminatının sebebi ise bu ödemeden damga vergisi ve bazı durumlarda gelir vergisi kesilmesidir.