Aylık Ücretin Bir Ksımının Elden Verilmesi Ve İspatı

Merhaba ,
3 yil 6 aydir bir spor faliyetleri yapan bir kurumda calisiyorum.Yoneticilerim tarafindan ugradigim baski ve olumsuzluklar yuzunden isten ayrilmayi dusunuyorum.Evlilik sebebiyle is akdimi feshederek isten ayrilma hakkim bulunuyor fakat alacagim kidem tazminati konusunda problem yasiyorum.
Is yerim maasimi net 1700tl olarak bankaya yatiriyor.Bu benim 8 saatlik mesai ucretim olarak belirlenmis rakam.Ben ayrica gunde bu 8 saat disinda ortalama 5 saat faxla calisiyorum haftanin 6 gunu.Bunun nedeni de ozel ders vermem.kurum katilimcilardan ders ucreti aliyor ve bana belirli bir kismini veriyor.bu ucretleride elden ve bir para makbuzu imzaltarak veriyor fakat israrima ragmen bir nushasini bana vermiyor.aylik ortalama 2500-3000 tl arasinda elden odeme yapiliyor tarafima.
Ogrenmek istedigim kidem tazminatima bu elden aldigim ucretlerin yansitilmasini nasil saglarim ve ispatini nasil yapabilirim.
Ayrica sgk pirimlerime bu ucret yansitilabilirmi geriye donuk olarak.
Bu konuda bana bir yol gosterirseniz cok sevinirim.

Spor faaliyetlerinin yürütüldüğü işyerinde çalışıyorsunuz,sporculardan değilsiniz,iş kanununa tabisiniz,ücretinizde sorun yok,fazla çalışma ücretlerini ödüyorlar ama primlere yansıtılmıyor diye endişeniz var,yansıtılmıyor olabilir!emin olmanız lazım,fazla çalışma ücretleri kıdem tazminatı hesabına dahil edilmez,eğer " evlilik nedeniyle"ayrılma koşuluna haiz iiseniz,bu sebeble ayrılın,tazminatınız da alıp cebinize atın,emin oldukduktan sonra f.çalışma ücretlerinin prim kesintilerinin yatırılıp yatırılmadığı noktası ile ilgileniniz derim.

Spor faaliyetlerinin yürütüldüğü işyerinde çalışıyorsunuz,sporculardan değilsiniz,iş kanununa tabisiniz,ücretinizde sorun yok,fazla çalışma ücretlerini ödüyorlar ama primlere yansıtılmıyor diye endişeniz var,yansıtılmıyor olabilir!emin olmanız lazım,fazla çalışma ücretleri kıdem tazminatı hesabına dahil edilmez,eğer " evlilik nedeniyle"ayrılma koşuluna haiz iiseniz,bu sebeble ayrılın,tazminatınız da alıp cebinize atın,emin oldukduktan sonra f.çalışma ücretlerinin prim kesintilerinin yatırılıp yatırılmadığı noktası ile ilgileniniz derim.

Tesekkurler şeref bey , evet spor merkezinde is kanununa tabi olarak calisiyorum ama hicbir fark yatirilmiyor adima resmi olarak butun bu ek ucretler elden veriliyor.Haklisiniz en kotu anlasma davadan iyidir derler.Ben sonucta bu isletmeyle ilgili yasal bir sey yapabilirmiyim ve bu sgk ya yansitilmayan prim+fazla calisma ucretlerinin ispati ile bana maddi bir katkisi olurmu (sgk ya odenen prim vs..) onu merak ediyorum.ilgilendiginiz icin tekrar tesekkur eferim.iyi calismalar.

Çalışırken yaptığınız f.çalışmalar karşılığı tarafınıza ödenen f.çalışma ücretlerinden prim kesilmemiş olması nedeniyle işverenle hukuki çekişme içerisine şimdi girmeyiniz,eğer g.resmi ödeme yapıyorsa bu durumu düzelttiremezsiniz,en iyisi evlilik nedeniyle ayrılıp tazminatınızı alın,daha sonra hukuki yönden f.çalışma ücreti primleri yatmamış ise işverenden yatırmasını talep edin,prime tabi ücretlerden kesilen primlerin emekli aylığının artmasına katkısı olur.