2016/1 Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır ?

Cuma günü F5 tuşu ile aramızda sıcak temaslar yaşanacak. :)
Herkese iyi tatiller.
Cuma sabahı görüşmek üzere inşaAllah.

odanın söylediğini aynen aktarıyorum " oda seçimlerinden dolayı çok şanslı bir dönemdesiniz, geçmeyi beklemediğiniz derslerde bile büyük sürpriz ile karşılaşabilirsiniz" inanmayan arkadaşlara şunu söyleyebilirim. Staja Giriş sınavına girdiğim dönemde tamamen tesadüf...seçim dönemine denk gelmişti. Benzer bir açıklama yapmışlardı ve ilk girişte sınavı kazanmıştım.Sonuçta hakkımızda hayırlısı inşallah haklıdırlar...

Seçimlerle alınacak notlar arasındaki bağlantıyı pek kuramadım açıkçası.

Arkadaşlar seçimle felan alakalı bir durum yok olamaz.eğer öyle olsa çoktan bizi kazandırıp seçime yetiştirirlerdi.gecikme olacak son dönemlerde oluyor.haftaya sarkar.birde bilgisayar başında beklemeyin.kazananlar odalarca aranıyor.kazanamayana da mesajla puanlar bildiriliyor.son 2 seneye bakarsak daha 7-10 gün arası zaman var diyebiliriz.ben bugün açıklanmasını beklemiyorum.herkes hakettiği puanı alır umarım

Mayısın sonu geldi.şimdi haziran ve temmuz var.bir kişi 7 dersin 3 tanesinden kalsa kendisini toparlayıp ders çalışmak için 2 ay gibi bir süresi kalıyor.sınavın geç açıklanması kalan arkadaşlar için çok sancılı bir süteç doguruyor.anca okunuyor kağıtlar diyorlarsada ona göre sınav takvimi belirlesin 2 sınav yapılsın.yada zamanında açıklansın.yazık

Günaydın herkese.

Seçimle konunun bir alakası olduğunu bende düşünmüyorum.
Zaten kıyak yapıldıysa 2015/3 döneminde yapılmıştır.
Bu sınav o sınava göre zaten baya zordu :)
Ayrıca seçim var diye sınav sonuçlarının açıklanmaması arasında da bir bağ olduğunu düşünmüyorum.
Bugün ya da haftaya bu iş bitecektir inşallah.
Emek veren herkesin emeğinin karşılığını almasını diliyorum.

Bende az çok sizinle aynı fikirdeyim ama bir ihtimâldir yine de.

:)
Şimdi aradım Tesmer i..
Mart ayı yeterlilik sonuçları ne zaman açıklanacak bilginiz var mı dedim?
Cevap: "bize bildirilen bir tarih yok.bilmiyoruz"
Bence 10 gün var en az dostlar.inşallah yine süründürmezler.fırsatı bulan tesmeri arasın sorsun.odaya değil direk tesmere sorun.

Şimdi aradım Tesmer i..
Mart ayı yeterlilik sonuçları ne zaman açıklanacak bilginiz var mı dedim?
Cevap: "bize bildirilen bir tarih yok.bilmiyoruz"
Bence 10 gün var en az dostlar.inşallah yine süründürmezler.fırsatı bulan tesmeri arasın sorsun.odaya değil direk tesmere sorun.

Bu dönemde 60 günlük süre aşılırsa, bunu bir ritüel haline getirmelerinden endişe ediyorum.
Bu konuda adaylardan ziyade, odaların bir duruş göstermesi gerekir bence.

Bende az çok sizinle aynı fikirdeyim ama bir ihtimâldir yine de

:)

Bu dönemde 60 günlük süre aşılırsa, bunu bir ritüel haline getirmelerinden endişe ediyorum.
Bu konuda adaylardan ziyade, odaların bir duruş göstermesi gerekir bence.

Stajyeri takan var mı ki? Haklısın elbette odanın bizi savunması lazım ama nerde öyle oda? Şimdi onlar koltuk savaşında seni beni takmazlar 😀

Ya staja girişte de böyle yeterlilikte de böyle.
Tamam yoğunsunuz yazılı sınavda okumak tabi ki kolay değil bu konulara zaten herkes hak veriyor.
Ancak sınav açıklanma tarihine 60 gün deme o zaman abi bu sınav sonuçları 80 gün sonra açıklanacak de.
Net olarak 80 gün sonrada sınav sonuçlarını açıkla.
Böyle olursa ne tesmeri arayan olur ne siteye girip bakan olur. Herkes adam akıllı bekler gününü.
Biz tesmere ne kadar hak veriyorsak tesmerde bu konuda bize hak vermek zorunda.
Sıkıntı burada zaten.

Ya staja girişte de böyle yeterlilikte de böyle.
Tamam yoğunsunuz yazılı sınavda okumak tabi ki kolay değil bu konulara zaten herkes hak veriyor.
Ancak sınav açıklanma tarihine 60 gün deme o zaman abi bu sınav sonuçları 80 gün sonra açıklanacak de.
Net olarak 80 gün sonrada sınav sonuçlarını açıkla.
Böyle olursa ne tesmeri arayan olur ne siteye girip bakan olur. Herkes adam akıllı bekler gününü.
Biz tesmere ne kadar hak veriyorsak tesmerde bu konuda bize hak vermek zorunda.
Sıkıntı burada zaten.

Son yıllar gösterdiki sınav sonuçları 75 gun +-3 gün
60 günde açıklanır maddesi +20 gün uzar dendikten sonra tarih oldu.benim tek dersim vardı.50 puan alfım ne eksik ne fazla sadece sonucu belliyorum.ama burada 2-3 dersten kalacak arkadaşlarımın çalışma süresi de çok azaldı.asıl üzüldüğüm konu o.nerdeyse 2.dönem başvuruları başlayacak.