fonradar

İhaleli İşler

muku82

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
Yabancı sermayeli firmamız X şehirde faaliyet göstermektedir. Firmamızın yurtdışı ortakları Y şehrindeki tren bakımlarının yapılması ile ilgili ihaleyi kazanmıştır ve 30 kişiden fazla yabacı uyruklu çalışanlar olacak.. Yurtdışı ortağımız bu işi bizim yapmamızı istiyor ( yani çalışanlar bizim firmamızın çalışanı olacak). Biz X şehrindeki firma olarak nasıl bir yol izlemeliyiz? Ne yapmamız gerekiyor?
(4 yıl bu iş ile ilgili çalışma yapılacak )

Sayın muku82,

Mali Müşavir olup/olmadığınızı bilmeden yazıyorum.

En kısa sürede Mali Müşavir ve/veya Yeminli Mali Müşavir ve ayrı olarak SGK mevzuatına sahip yetkili kişilerden uzamn destek almanız menfaatinize olacaktır.İş Sağlığı ve Güvenliği Konularıda işin işine girecektir.

Sorunuzun gerçek anlamda cevabı burası değil yukarıda belirttiğim profesyonellerdir.

Sayın muku82,

Mali Müşavir olup/olmadığınızı bilmeden yazıyorum.

En kısa sürede Mali Müşavir ve/veya Yeminli Mali Müşavir ve ayrı olarak SGK mevzuatına sahip yetkili kişilerden uzamn destek almanız menfaatinize olacaktır.İş Sağlığı ve Güvenliği Konularıda işin işine girecektir.

Sorunuzun gerçek anlamda cevabı burası değil yukarıda belirttiğim profesyonellerdir.

Yardımlarınız için teşekkürler,,,,,,,
Mali Müşavirler de bu siteden destek alıyor diye biliyorduk.. Bu tür konular ile karşılaşmış kişiler olabileceğini düşünerek sorularımızı siteye yöneltiyoruz....

Sadece SGK dosyası açılarak bu iş yürütülebilir mi? Bu dört yıllık iş için şube açılışı yapılması gerekiyor mu?

Konu ile ilgili bilgisi olan birilerinin yorumlarını rica ediyorum!!

Teşekkürler

Yardımlarınız için teşekkürler,,,,,,,
Mali Müşavirler de bu siteden destek alıyor diye biliyorduk.. Bu tür konular ile karşılaşmış kişiler olabileceğini düşünerek sorularımızı siteye yöneltiyoruz....

Sayın muku82,

Sorunuz çok kapsamlı yeni bir sistem ve şirket kurmak gibi düşünün.Tabii buradan faydalanıyorlar ama sizin sorunuza daha iyi cevap almanız hiçbir kısmın eksik kalmaması için yazdım.

Sorunuzun cevabı ilk mesajımdaki gibidir burada bu konuya verilen cevaplar ile ilerlemeniz çok sağlıklı olmaz.

Sayın muku82,

Sorunuz çok kapsamlı yeni bir sistem ve şirket kurmak gibi düşünün.Tabii buradan faydalanıyorlar ama sizin sorunuza daha iyi cevap almanız hiçbir kısmın eksik kalmaması için yazdım.

Sorunuzun cevabı ilk mesajımdaki gibidir burada bu konuya verilen cevaplar ile ilerlemeniz çok sağlıklı olmaz.

Teşekkürler..

-Sn.demiral doğru söylüyor,olayınıza belgeler üzerinden detaylı olarak inceleme yapılarak karar verilmeli.
-Bu forum bilgi açısından gerçekten önemli bir forumdur,Sn.demiral gibi paylaşım yapabilecek pek çok değerli üye mevcut ancak olaya ilişkin net cevaplar detaylı araştırma ve incelemeye bağlı.
-Çalıştığınız firmanızın yapısı ile ortaklıkların yapısı vede işi alan tüzel kişiliğin yapısı/yapılarının öncelikle irdelenmesi gerekir ise de nihayetinde işi alan bu işi yapacak(yada ihale sözleşmesi yönünden veya başkaca açıdan engel durum yok ise işi alan bu işi yaptırabilecek)