Smmm Yeterli̇li̇k 2016 3. Dönem Maliyet Muhasebesi Soru Tahmini

Arkadaşlar hangi konulardan çıkar tahmini olan var mı? veya geçmiş sınav sorularına göre tecrübelere dayanarak fikir yürütebilir miyiz?

bence 1 soru smmm tablosu ve gelir tablosu 45 puan 2.soru kademeli dagitim 55 puan :) insallah tutarrr

sapma cikmaz cunki formulu yanlis verdi simdi sorarsa kim hangi formule gore yapcak bunda dolayi sapma gelmez

smm tablosunu uzun zamandır sormamış. Geçen dönemde saçmaladıklarından dolayı bu dönem sorabilrler.
Standart maliyete hiç çalışmadım. Çalışasım gelmiyor, çıkmaz diye düşünüyorum. Sizce?

benim tahminim ise,

kapsamına göre maliyet, işçilik sorusu, 2.dağıtım ve sipariş maliyet konularının dışına çıkmaz, gelecek olan sorular için bu konulara bakın arkadaşlar son 4 gün sınava herkese başarılar dilerim.

fikri olan varsa lütfen belirtsin, bence standart maliyetden soru gelmez, daha geçen sınavda sordular. genel beklenti satışların maliyeti, geçen sınavda herkes bekliyordu ama gelmedi, gelmeyince bu sınava umutlar daha da arttı tabi, birde geçen dönem ki sınavda geçen sayısı az olduğundan dolayı bu sınava giriş gene rekor seviyelerinde olacağından dolayı, 3.0000 civarındadır diye tahmin ediyorum, yani bu yığılmayı dağıtmak için 50 puanlık bir joker bir soru bekliyorum, satışların maliyeti mi olur? kapsamına göre maliyet mi olur? dağıtımlardan herhangi biri olur bu 4 konudan joker olarak kolay bir soru bekliyorum..

fikri olan varsa lütfen belirtsin, bence standart maliyetden soru gelmez, daha geçen sınavda sordular. genel beklenti satışların maliyeti, geçen sınavda herkes bekliyordu ama gelmedi, gelmeyince bu sınava umutlar daha da arttı tabi, birde geçen dönem ki sınavda geçen sayısı az olduğundan dolayı bu sınava giriş gene rekor seviyelerinde olacağından dolayı, 3.0000 civarındadır diye tahmin ediyorum, yani bu yığılmayı dağıtmak için 50 puanlık bir joker bir soru bekliyorum, satışların maliyeti mi olur? kapsamına göre maliyet mi olur? dağıtımlardan herhangi biri olur bu 4 konudan joker olarak kolay bir soru bekliyorum..

inşallah dediğin gibi kolay sorarlar umarım

Arkadaşlar genel soru dağılımına bakıldığında;

Brüt Satış hasılatı
Maliyet Sistemleri
SMM tablosu
İşçi Ücret ve muhasebe kaydı

gelebilir diye, düşünüyorum. Standard maliyet bence de gelmez. Cevap anahtarında kullanılan yanlış formülü değiştirmediler. Bir 5 dönem sonra ancak sorarlar diye düşünüyorum.

Herkese başarılar..

Yeni girecek olan arkadaşlar;

Moralinizi bozmak istemiyorum ama ister maliyet olsun ister başka sınav; hocalar eğer tam yazılmadıysa pek not vermiyor. Sayısal derslerde özellikle maliyet dersinde sonuna kadar doğru olması bekleniyor puan için. Geçen dönem ilk girişimdi ve bir tek maliyet kaldı sırf bu yüzden ve yanlış kabul edilen cevap anahtarı yüzünden..

Yeni girecek olan arkadaşlar;

Moralinizi bozmak istemiyorum ama ister maliyet olsun ister başka sınav; hocalar eğer tam yazılmadıysa pek not vermiyor. Sayısal derslerde özellikle maliyet dersinde sonuna kadar doğru olması bekleniyor puan için. Geçen dönem ilk girişimdi ve bir tek maliyet kaldı sırf bu yüzden ve yanlış kabul edilen cevap anahtarı yüzünden..

bende geçen dönem ilk girişimdi ve bir tek maliyet kaldı korkulu rüyam oldu 2. seferde geçmem gerek sene başına smmm olarak girersek maaşa da ona göre yansır ( umarım ) :eek: