Ebeyanname Şifresi Alamıyorum

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Merhaba

Bağımlı smmm olarak bir firmadan başka bir firmaya geçtim. Oda kaydımıda guncelledim. Ancak vergi dairesine şifre başvurusu yaptığımda başka firmada çalışıyor gorunuyorsunuz diyorlar ne yapmalıyım. Beyanname zamanıda geldi şifre yok ortada daha 😩

eski firmanın vergi dairesine çıkış bildirdiniz mi?

eski firmanın vergi dairesine çıkış bildirdiniz mi?

Eski vergi dairesinden eski çalıştığım şirket için aldığım şifreyi iptal ettirdim. Bunun dışında başka bir işlem mi yapmam gerekiyor. Çıkış bildirmek farklı birşeymi? Başka bir smmm arkadaşım hiç çıkış bildirmeden şifre aldı mesela. Bende niye böyle birşey çıktı anlamıyorum. Paztesi beyannamenin son günü. Şifre alamazsam işten çıkarılcam büyük ihtimalle. Eski vergi dairesine gidiyorum şifreyi iptal ettik diyorlar yeni vd.ne gidiyorum. Başka yerde çalışıyor gozukuyorsunuz diyorlar odayı arıyorum bilgileriniz doğru sorun yok diyorlar. Kimse yardımcı olmuyor. Ne yapacağım ☹

Son düzenleme:
farklı bir şey değil. eski vergi dairenize dilekçe vermişsiniz. şirketin şifresi üzerinden e beyannameye girişi yapıyorsunuz değil mi?

yeni şifre verilmiyor. firma adına olan mevcut şifreyi e-beyanname kullanımına açıyorlar. beyanname düzenleyen kısıma kendi adını TC ni falan yazıyorsun.

Eski firma sgk işten çıkış bildirimini yapmamış olabilir mi?
Şu an çalıştığınız firmada (şifre almak istediğiniz) sgk girişiniz var mı?
Şu an çalıştığınız firma için daha önce beyan gönderen bağımlı SMMM ise şifre iptali yaptırmış mı?

Şu an çalıştığınız firma için daha önce beyan gönderen bağımlı SMMM ise şifre iptali yaptırmış mı?

Eski firma sgl işten çıkışımı yaptı yeni firmada girişimi. Eski firmada benden önce dışarıdan tutuluyordu defterler. Sonra ben bağımlı olarak girmiştim. Yeni firmanın bağımlı smmm çıkışı yapıldı şifreside iptal edildi. Sorun nerede anlamıyorum

Son düzenleme:

Vergi dairesine çıkışımı bildirirken bir dilekçe vermedim sadece işten çıkıyorum şirket adına aldığım şifreyi iptal edin dedim ve ettiler. Acaba yazılı olarak işten ayrıldığımı bildirmediğimden olabilir mi? Yani işten ayrıldığımı bildirdiğimde şifre iptalinden başka bir işlem yapıyorlar mı acaba

Eski şirket şifreleriniz elinizde ise int-vd eski şirketiniz için girmeyi deneyin sistem giriş yaparsa şifreniz iptal olmamış demektir.

Eski şirket şifreleriniz elinizde ise int-vd eski şirketiniz için girmeyi deneyin sistem giriş yaparsa şifreniz iptal olmamış demektir.

Denedim, iptal olmuş maalesef. Pazartesi günü bir dilekçe yazacam ve direk vergi dairesi müdürüne çıkacam. Dilekçeyede çözüm bulamazsanız yargı yoluna gideceğim yazacağım. Bakalım ne olacak.