fonradar

Doğum İzni Sonrası Yarım Çalışma

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, bir çalışanımızın doğum izni 05/06/2018 de sona erdi. 6 aylık yarım çalışma için işkura başvurdu. Şimdi 06/06-30/06 25 gün ediyor yarısı kadar 12 günlük bordro yaptım ve bun şekilde aylık bildirgeyi "24 Yarım çalışma ödeneği ve diğer nedenler" i seçerek yapacağım ve bordrodaki brütü yazacağım. Benim sorum eksik gün sayısının kaç olacağı? Yani bu 25 günlük sürenin yarı maaşını işkur karşılayacak ya eksik gün sayısına ne yazmalıyım?

arkadaşlar yarı zamanlı ile sorum olacak;
şimdi dogum sonrası raporum bittikten sonra 6 ay ücretsiz izin aldıgım taktırde 6 ay iznimin bıttıgı tarınten sonra yarı zamanlı hakkıma basvurabılıyormuyum yoksa
6 ay ucretsız ızın kullandıgım ıcın yarı zamanlı hakkım yanıyormu ?

arkadaşlar yarı zamanlı ile sorum olacak;
şimdi dogum sonrası raporum bittikten sonra 6 ay ücretsiz izin aldıgım taktırde 6 ay iznimin bıttıgı tarınten sonra yarı zamanlı hakkıma basvurabılıyormuyum yoksa
6 ay ucretsız ızın kullandıgım ıcın yarı zamanlı hakkım yanıyormu ?

ANALIK İZNİ VEYA ÜCRETSİZ İZİN SONRASI YAPILACAK KISMİ

SÜRELİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA YÖNETMELİK

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Kısmi Süreli Çalışmanın Süresi, Şekli ve Şartları

Kısmi süreli çalışma talebi ve şekli

MADDE 8 (1) İşçi, 5 inci maddede belirtilen analık izninin, 6 ncı maddede belirtilen ücretsiz iznin veya 7 nci maddede belirtilen ücretsiz iznin bitiminden itibaren çocuğun mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden ay başına kadar herhangi bir zamanda kısmi süreli çalışma talebinde bulunabilir.

(2) Kısmi süreli çalışma talebi, 7 nci maddede belirtilen ücretsiz izin süresi kesilerek de yapılabilir. Ücretsiz iznin tamamının kullanılması şartı aranmaz.

(3) Kısmi süreli çalışma talebi, bu haktan faydalanmaya başlamadan en az bir ay önce işçi tarafından yazılı olarak işverene bildirilir.