SGK Numarasının Vergi Dairesine Bildirimi Önemli Ek 8 !!!!

Merhaba,

yeni açılan sgk dosyalarımıza ait sgk numarasını vergi dairesi sistemine girmemiz gerekiyormu ?.... internet vergi dairesindeki sgk no ile vergi numarasını eşleştirme alanında 1 adet sgk numarası mevcut fakat şube açtık ve sgk dosyasını ağustosta açmamıza rağmen otomatik olarak buraya gelmemiş.... kendimiz yeni kayıt diyerek eklemelimiyiz... 1 yıl önce tüm sgk dosyaları için ek 8 ile bilidirm şartı gelmişti fakat tek sefere mahsus yazıyordu tebliğde... muhtasarda 2 adet şube ve sgk beyan edicez fakat vd sisteminde tek sgk numarası mevcut... nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Detayı bilmiyorum ama Bildirge sayfası/ Kullanıcı işlemleri kısmında İşyeri Vergi no / Mernis No Güncelleme ekranı mevcut.

Merhaba
Şube yi açtığınız bölgenin bağlı olduğu vergi dairesine Şube açıldığına dair bilgilendirme dilekçesi (Noter Tasdikli Yönetim Kurulu Kararı Fotokopisi, Sicil Tasdikname Fotokopisi, Şube Yetkilisi imza sirküsü fotokopisi, işyeri kira ise kira sözleşmesi değilse tapu fotokopisi eklerini içeren) vermeniz gerekiyor. Daha sonra dilekçeyi verdiğiniz vergi dairesinden yoklama için gelirler. Yoklama yapıldıktan sonra şubenin adres bilgilerini sistemde görürseniz yeni kayıt diyerek şubenizi ekleyebilirsiniz.(eklemelisiniz)
Kolay gelsin

Merhaba
Şube yi açtığınız bölgenin bağlı olduğu vergi dairesine Şube açıldığına dair bilgilendirme dilekçesi (Noter Tasdikli Yönetim Kurulu Kararı Fotokopisi, Sicil Tasdikname Fotokopisi, Şube Yetkilisi imza sirküsü fotokopisi, işyeri kira ise kira sözleşmesi değilse tapu fotokopisi eklerini içeren) vermeniz gerekiyor. Daha sonra dilekçeyi verdiğiniz vergi dairesinden yoklama için gelirler. Yoklama yapıldıktan sonra şubenin adres bilgilerini sistemde görürseniz yeni kayıt diyerek şubenizi ekleyebilirsiniz.(eklemelisiniz)
Kolay gelsin

merhaba,

bizim yönetim kurulu karar aldı ve 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle bir işyeri kiraladık. Bu yeni işyerini ne zamana kadar vergi dairesine bildirmeliyiz. Bizim şu anda 1 ayı geçmiş durumda ne gibi cezalarla karşılaşılıyor.

2.Sorum ise depo olarak bildirdiğimiz bir işyerini üretime geçirmek istiyoruz. Burada ne gibi işlem yapmalıyız?