E -Fatura / E-Arşiv Faturada Stopaj

Merhaba,
Şahıs firmam var, internet ortamında reklam ve ilan yayınlyorum

2019 yılı başında internet reklam ödemelerine %15 stotpaj uygulaması getirildi
https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/mevzuatek/mevzuatbilginotu/476_vuk_ck_abn.pdf

bu kapsamda faturalarımda %15 stopaj bulunuyor

100 tl lik bir hizmet sattığımda

-%15 stopaj = 15 tl

+%18 kdv şeklinde kesiyorum

toplam 103 tl lik fatura kesip tahsil ediyorum
10.01.2020 e arşiv fatura 01.07.2020 E fatura faturaya geçme zorunluluğum doğdu
parasut bana musahebe modulünüde satmaya çalıştı tek entegrasyon yok
logo isbasi faturada stopaj uygulaması entegrasyonlarında yokmuş
microx biz ekleriz bu modülü ama 1 ay sürer dedi
isnet e email ve telefonla ulaşamadım

gib e fatura deneme sistesine girdim vergi ekleden gv.stopajı ekledim istediğim gibi oldu
4fdcfe1a569dd97b75285b55c58f259e.png

e arşiv kesmem gerekirse diyip birde e arşiv sistemine girip aynı faturayı kesmeyi dedim
f8662399a9b773750514f8e40384543a.png

birinde stopajı düşerken birinde stopajı ekliyor bu haliyle gib üzerinden fatura kesmeye kalksam elim kolum bağlanacak
özel entegtörlerdende henüz sonuç alamadım
bu durumda ne yapabilirim ?
özel entegretör kullanan varsa böyle bir faturayı kesmeyi test edebilir mi rica etsem
kesebilen varsa o entegretörü tercih ederim
teşekkürler

Merhaba,
01.01.2020 itibariyle düzelecektir diye düşünüyorum. e-arşiv fatura test portalında dediğiniz gibi bu sorun/hata olmakta, bunu öncelikle GİB'e iletmek gerekir.

forumları vasıtası ile ilettim fakat düzeltilmezse krizi ben yaşayacağım için alternatif olarak isnet engeretörüne yöneldim e imzamın gelmesini beliyorum

forumları vasıtası ile ilettim fakat düzeltilmezse krizi ben yaşayacağım için alternatif olarak isnet engeretörüne yöneldim e imzamın gelmesini beliyorum

Merhaba,
Şu an için düzelmiş durumda görünüyor. Ödenecek Tutar Kısmında GV Stopajı Düşülmüş rakam çıkmaktadır.