2021/1 Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçlarına İtiraz Hk.

Merhabalar. Sonuçlar açıklandı belgeyi alan herkesi tebrik ederim. Ben de 8 de 6 yaptım. Denetim ile Vergi kaldı. Denetimden 30 Vergiden 25 aldım ikisinden de bu kadar düşük beklemiyordum. Vergi de yarıdan fazla doğru sorularımı silip atmışlar. İtiraz etsem sonuç alır mıyım sizce?

Bir çok kişi aynı problemi yasiyor. Yeterlilik sınavı gruplarında görebilirsiniz biz itiraz ettik. Ben de sadece vergiden kaldım. 20 aldım oranı bende
Gerçekten sıkıntı bütün soruyu silip atmaları da garip en azından o kısma kadar olan yerlere puan vermeleri lazım. Denetimden de bu kadar düşük beklemiyordum. Ama vergi beni şaşırttı.

Ben ilk sınavımda Finansal Tablolarda itiraz etmiştim.
Emindim 50 üstü aldığıma itiraz ettim.
Daha sonra yayınlanan cevaplara baktığımda soruda sorulan 2019 yılı yerine 2018 yılını baz alıp yapmışım soruyu.
Zaten itiraz da bu sebepten boşa gitti.
İsterseniz şansınızı deneyin fakat değişme ihtimalini düşük buluyorum.

Daha sonra yayınlanan cevaplara baktığımda soruda sorulan 2019 yılı yerine 2018 yılını baz alıp yapmışım soruyu.
Burada durum biraz farklı kurumlar 20 fakat uygulamada olan 22;yi kabul etmişler tanıdığım herkes itiraz etti geçici düzenleme deki oranı istiyorlarsa sınavda bildirmeleri gerekir ya da her iki oranı da kabul etmeleri lazım. Bence itiraz etsin

Biz itiraz edelim şansımızı deneyelim de gerisi Allah a kaldı artık

Merhaba,

Aslinda konudan ve yukaridaki yorumdan bagimsiz olarak, cok karsilastigimiz bir durum oldugu ve beni rahatsiz ettigi icin yazmak istedim;

Eger hakli oldugunuzu dusunuyorsaniz, hakkinizi yasalar ve kurallar cercevesinde aramalisiniz. Bir sey zaten degismez, belki benim hatamdir vs dogru bir yaklasik degil. Yorumunuzu inceleyen kisiler konularda uzman ve binlerce kisinin notunu inceliyorlar dolayisi ile hata yapma sanslari cok dusuk ancak siz sonucun dogru olmadigina inaniyor iseniz ve bunun icin nedenleriniz var ise, itirazinizi yapin.

Maalesef bu gorus okul hayatindan is hayatina kadar her yerde karsimiza cikiyor. Okulda kagidiniza itiraz ettiginizde hata bulmaz ise notunuzu dusurmek ile tehdit eden ogretmenler ile karsilasabiliyorsunuz. Bunu yapmaya yasal olarak haklari olmadigini hatirlatinca da ilginc diyaloglar yasanabiliyor…

Tabi sebepleri aile hayatina kadar gider, “buyuklerin isine karisma”, “anne / babaya itiraz edilmez” gibi cok kucuk yasta cocuklara cok yanlis seyler ogretiyoruz. Cocukken anlamayi , sorgulamayi (insanlari kirmadan), hakkini cekinmeden aramayi ogretmemiz gerekiyor.

Merhaba,

Aslinda konudan ve yukaridaki yorumdan bagimsiz olarak, cok karsilastigimiz bir durum oldugu ve beni rahatsiz ettigi icin yazmak istedim;

Eger hakli oldugunuzu dusunuyorsaniz, hakkinizi yasalar ve kurallar cercevesinde aramalisiniz. Bir sey zaten degismez, belki benim hatamdir vs dogru bir yaklasik degil. Yorumunuzu inceleyen kisiler konularda uzman ve binlerce kisinin notunu inceliyorlar dolayisi ile hata yapma sanslari cok dusuk ancak siz sonucun dogru olmadigina inaniyor iseniz ve bunun icin nedenleriniz var ise, itirazinizi yapin.

Maalesef bu gorus okul hayatindan is hayatina kadar her yerde karsimiza cikiyor. Okulda kagidiniza itiraz ettiginizde hata bulmaz ise notunuzu dusurmek ile tehdit eden ogretmenler ile karsilasabiliyorsunuz. Bunu yapmaya yasal olarak haklari olmadigini hatirlatinca da ilginc diyaloglar yasanabiliyor…

Tabi sebepleri aile hayatina kadar gider, “buyuklerin isine karisma”, “anne / babaya itiraz edilmez” gibi cok kucuk yasta cocuklara cok yanlis seyler ogretiyoruz. Cocukken anlamayi , sorgulamayi (insanlari kirmadan), hakkini cekinmeden aramayi ogretmemiz gerekiyor.
Kesinlikle haklısın. Bunca yıl önümüze geleni kabul edip oturmamız öğretildi hem sistem hem aile tarafından.

Merhaba,

Ben zaten doğru yaptığımı düşündüğüm için itiraz ettiğimi belirttim.
Aslında soruları doğru cevaplamıştım fakat soruda yanlış yeri baz aldığımı sonradan fark ettim.
Demek istediğim komisyonun yanlış not verme ihtimali oldukça düşük.
Tabii ki itiraz hakkı her zaman var , komisyon yanlış not da illa ki vermiştir.Sonuçta klasik bir sınav , hata olma ihtimali var.
Ben itiraz etmeyin diye birşey söylemedim.Öyle bir hakkım yok zaten.Sadece sonucun değişme ihtimalinin düşük olduğunu söyledim.
Şahsi düşüncenizi benim yorumum ile birleştirip aile hayatına kadar inen değişik bir yorum yaptığınız için rahatsız oldum , cevap verme gereksinimi duydum
Kolaylıklar dilerim.

Ben zaten doğru yaptığımı düşündüğüm için itiraz ettiğimi belirttim.
Aslında soruları doğru cevaplamıştım fakat soruda yanlış yeri baz aldığımı sonradan fark ettim.
Demek istediğim komisyonun yanlış not verme ihtimali oldukça düşük.
Tabii ki itiraz hakkı her zaman var , komisyon yanlış not da illa ki vermiştir.Sonuçta klasik bir sınav , hata olma ihtimali var.
Ben itiraz etmeyin diye birşey söylemedim.Öyle bir hakkım yok zaten.Sadece sonucun değişme ihtimalinin düşük olduğunu söyledim.
Şahsi düşüncenizi benim yorumum ile birleştirip aile hayatına kadar inen değişik bir yorum yaptığınız için rahatsız oldum , cevap verme gereksinimi duydum
Kolaylıklar dilerim.

Merhaba, yazarken belitmistim konu veya yorumdan bagimsiz olarak yazdigimi ancak yine de yanlis anlasilma oldu ise ozur dilerim. Sizinle ve yorumunuz ile alakasi yok.

Sadece yorumunuzdaki bir cumleden yola cikarak genelde rahatsiz oldugum ve cokca karsilastigim bir durumu anlatmak icin yazdim.

Merhabalar. Sonuçlar açıklandı belgeyi alan herkesi tebrik ederim. Ben de 8 de 6 yaptım. Denetim ile Vergi kaldı. Denetimden 30 Vergiden 25 aldım ikisinden de bu kadar düşük beklemiyordum. Vergi de yarıdan fazla doğru sorularımı silip atmışlar. İtiraz etsem sonuç alır mıyım sizce?
bende denetim ve vergiden kaldım, denetim için bir şey diyemem ama vergiyi kesinlikle geçerim diyordum ama 2 ve 3 soruma hiç puan vermemişler, 2 soruda kanunen kabul edilmeyen giderleri düşmedim, 3. cü soruda ise istisnayı düşmeyi unuttum , ama adamlar hiç puan vermemişler.

Bana çok yanlış geliyor. O zaman şıklı yapın soruyu ona göre puan verin yazık günah yani emek veriyoruz işten çıkıp sadece akşamları çalışabiliyoruz.