Ruhsatını Yeni Almış Mali Müşavir Ne Yapmalı?

Herkese merhaba.

Ben ruhsatımı yeni aldım ve bir firma ile anlaştım. 01.01.2022 tarihi itibariyle şirkette bağımlı çalışarak defterlerini tutacağım. Bu süreçte nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Yani ruhsatını yeni almış bir mali müşavir mesleğe başlayabilmek için neler yapmalı?

Yardımcı olup, yönlendirirseniz çok sevinirim.

bildiğim kadarıyla normal iş sözleşmesi yapılıyor işveren ile, sgk işe girişte mali müşvir meslek kodu olarak giriş yapılıp,sözleşme ve sgk işe giriş evrağı ile odaya başvuruluyor, ücreti ödeyip kaşe çıkarttırılıp,vergi dairesine beyanname şifreleri için başvuru şeklinde ama odadan odaya evrak içeriği değişiyor olabilir.bağlı olduğunuz odaya danışmanız daha sağlıklı olur.hayırlı olsun

bildiğim kadarıyla normal iş sözleşmesi yapılıyor işveren ile, sgk işe girişte mali müşvir meslek kodu olarak giriş yapılıp,sözleşme ve sgk işe giriş evrağı ile odaya başvuruluyor, ücreti ödeyip kaşe çıkarttırılıp,vergi dairesine beyanname şifreleri için başvuru şeklinde ama odadan odaya evrak içeriği değişiyor olabilir.bağlı olduğunuz odaya danışmanız daha sağlıklı olur.hayırlı olsun
Çok teşekkür ederim. Bir de bu şekilde çalışmanın maliyeti konusunda fikir verirseniz sevinirim. Yani bağımlı çalışan müşavir ücretleri asgari ne kadar olur?

Ankara mali müşavirler odası öneri formatı hazırlamış.şirketteki pozisyon,şirketin çapı çalışan sayısı iş yükü vs bunlar hep etken. O biraz kişisel talep ve hedeflerede bakar bana kalsa.

Herkese merhaba.

Ben ruhsatımı yeni aldım ve bir firma ile anlaştım. 01.01.2022 tarihi itibariyle şirkette bağımlı çalışarak defterlerini tutacağım. Bu süreçte nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Yani ruhsatını yeni almış bir mali müşavir mesleğe başlayabilmek için neler yapmalı?

Yardımcı olup, yönlendirirseniz çok sevinirim.
Merhaba hatice hanım. buradaki bağlantıyı ziyaret ederek aklınızdaki soruları umarım bir miktar giderebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.