Avans Kar Payı Dağıtımı

Arkadaşlar merhaba.
Ltd. Şti. Avans kar dağıtımı yapan var mı. Karar örneği, avans kar dağıtım tablosu örneği hazırda var mı
Geoogle'den araştırdım. makalenin birini ek e koydum.
Şirket kar dağıtım şartlarını sağlıyor. örneğin 1000000 kar yapan 100.000. tl sermayeli. yedek akçeleri ayrılmış daha önce kar dağıtımı yapmış bir şirket
Ama ters bir şey yapmak istemiyorum. avans kar dağıtımı kararı ve tablosu ve dikkat edilmesi gereken şeyler konusunda yardım edebilirseniz sevinirim.
iyi günler ve hayırlı işler dilerim
tavananna

Ekli dosyalar

• kar pğayı avans dağıtımı.pdf
    35.3 KB · Görüntüleme: 16
Arkadaşlar merhaba.
Ltd. Şti. Avans kar dağıtımı yapan var mı. Karar örneği, avans kar dağıtım tablosu örneği hazırda var mı
Geoogle'den araştırdım. makalenin birini ek e koydum.
Şirket kar dağıtım şartlarını sağlıyor. örneğin 1000000 kar yapan 100.000. tl sermayeli. yedek akçeleri ayrılmış daha önce kar dağıtımı yapmış bir şirket
Ama ters bir şey yapmak istemiyorum. avans kar dağıtımı kararı ve tablosu ve dikkat edilmesi gereken şeyler konusunda yardım edebilirseniz sevinirim.
iyi günler ve hayırlı işler dilerim
tavananna
ekteki tablo ve örneklere göre dağıtım yapacağım.1. tertip yedek akçe önceden tamamen ayrılmıştı. geç,ici vergi ödendi.bu nedenle vergi düşülmedi. bürüt kar geçici verginin matrahını yazdım (kanunen abul edilmeyen giderler de eklendi).
başka arkadaşlara yardımım olduysa ne mutlu bana. İyi günler ve hayırlı işler dilerim.
tavananna

yukarıda tabloları ekleyememişim.
kar dağıtım kararında " 01-09/2021 dönemi dağıtılacak kar payı avansı" yerine dalgınlıkla "01-06/2021 dönemi dağıtılacak kar payı avansı" düzeltmeden imzalatmışım. karar defterinin üzerinde düzeltsem bir sorun olur mu

Ekli dosyalar

• kar pğayı avans dağıtımı.pdf
    35.3 KB · Görüntüleme: 5
yukarıda tabloları ekleyememişim.
kar dağıtım kararında " 01-09/2021 dönemi dağıtılacak kar payı avansı" yerine dalgınlıkla "01-06/2021 dönemi dağıtılacak kar payı avansı" düzeltmeden imzalatmışım. karar defterinin üzerinde düzeltsem bir sorun olur mu

Ekli dosyalar

• kar payı avans dağıtımı.pdf
    35.3 KB · Görüntüleme: 2