fonradar

E-Fatura Mükellefi Değilim, E-Fatura Mükellefine E-Arşiv Fatura Kesebilir miyim ?

Merhaba alomaliye ailesi.

E-fatura mükellefi olmayan bir şahıs şirketim var, vergi mükellefi olmayan son kullanıcılara ve e-fatura mükellefi olmayan şirketlere e-arşiv fatura kesebiliyorum peki e-fatura mükellefi olan şirketlere e-arşiv fatura kesebilir miyim yoksa kağıt fatura mı kesmek zorundayım?

Merhaba alomaliye ailesi.

E-fatura mükellefi olmayan bir şahıs şirketim var, vergi mükellefi olmayan son kullanıcılara ve e-fatura mükellefi olmayan şirketlere e-arşiv fatura kesebiliyorum peki e-fatura mükellefi olan şirketlere e-arşiv fatura kesebilir miyim yoksa kağıt fatura mı kesmek zorundayım?
Siz e-fatura kullanmadığınız için size kesilen faturalar nasıl e-arşiv olarak geliyor ise sizde aynı şekilde e-arşiv fatura gönderebiliyorsunuz. Faturayı e-posta yolu ile (örnek verdim) ulaştırmayı unutmayınız. E-fatura'da gelen e-arşiv faturalar çıktı alınamaz. Sadece sorgu yapılıp, fatura gelip gelmediğini, tutarı, fatura noyu vb. bilgileri görebilirler.
Saygılarımla.

merhaba,

e arşiv ile ilgili bir başlık olduğu için yenisini açmak istemedim. işletme hesabına göre defter tutan bir mükellefim mal almış 5500,00 tl lik. karşı taraf mükellefime fatura keserken başlık ve adresi mükellefimin bilgilerini yazmış fakat vergi numarasını yanlış yazmış, o vergi numarası da e fatura ya tabi başka bir şirket. mükellefim e arşive tabi. mal aldığı firma ft iptal süresi geçtiği için uğraşmak istememiş. bu faturayı paraf attırarak kullanmamız mümkün mü?