01/01/2009 İşe Başlayan Yeni Açılan Büro İçin 12/2008 de Sarf Edilen Giderler

sami

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar ben 01/01/2009 da açacağım büro için sarf ettiğim giderleri muhasebeleştirme yolu var mıdır?Yoksa 01/01/2009 dan sonra mı alacağız faturaları.Ama büroyu faaliyete açmak işin çeşitli giderler yapılmak gerekiyor 12,aya alınan bu faturaları nasıl kullanacağım

Ynt: 01/01/2009 İşe Başlayan Yeni Açılan Büro İçin 12/2008 de Sarf Edilen Giderler

bence boşa ümitlenme bende senin gibi ümitlendim. sonu hüsran oldu. bence büroculuğu hiç düşünme. bir şirkete nasıl kapak atarım o derde düş. sana tavsiyem bu hazır yolun başındayken bu şeyleri kafana koyma. büroculuk ölmüş arkadaşım. otur güzel bir işe nasıl girerim onu düşün. ben açtım sonu hüsran oldu. her mali müşavir büroculuk yapacak diye bir şey yok...

Ynt: 01/01/2009 İşe Başlayan Yeni Açılan Büro İçin 12/2008 de Sarf Edilen Giderler

arkadaşım büroculuk harbidne ölmüş. küçük esnaf kan ağlıyor. aidatların çoğu gelmiyor. bayram üzerindeyiz cebimde 40 ytl para var. 40 ytl ile nasıl bayram geçirecem onu kara kara düşünüyorum. siz hala büroculuk diyip duruyorsunuz. allah sonumuzu hayır etsin.

herkesin çevresi farklıdır

Sayın Adnan;

Dediğiniz gibi kriz ortamında büroculuk pek parlak fikir değil ancak,eğer arkadaşın çevresi,şansı ve ekonomosi güçlüyse diğer başlıkta yazmışsınız 1.000 ytl yi bulun dua edin diye,o zaman ben olsam bende bu riske girerdim.hep haksız rekabetten bahsediyoruz SMMM olan bir kişi 1.000 ytl altına müşavirlik yapıyorsa (iller ve yaşam şartları hariç)onun bilgisinden şüphe ederim.

arkadaşım bak beni dinle bu yol dan dön.. işin varsa işine sımsıkı sarıl. Kriz ortamında ne bürosu ya. ben biriyle ortak girdim bu işe toplam 70 defterimiz var. yarı yarıya bölüşüyoz.. ancak tahsilat oranı çok düşük. harbiden varlık içinde yoklu çekiyorsun. kimseninde üzerine gidemiyorsun. gidersen daha kötü şartlar seni bekliyor. Gerçekten çok sıkıntı iş...

kapatsana kardeşim o zaman 20 -30 ytl ye defter tutarsanız böyle olur.Kapat yılbaşında neyi bekliyorsun

herkesin rızkı ayrıdır..umutsuz yaşanmaz..dükkan kapısı hak kapısı..etrafınıza bir bakın parasını emeğini hayatını ortaya koyanlar alamıyor alacaklarını en azından biz fazla bir sermaye koymak durumunda değiliz malımız bozulmaz..alacaklımız kapımıza dayanmaz..şükr etmeyi bilmek lazım
yukarıdaki soru kim vurduya gitmesin lütfen ben de aynı durumdayım 26 kasıomda fatura aldım açılışım 20 aralığı bulacak hatta ocak olursa bu giderleri ne yapacağız.

arkadaşın dediği gibi kapat gitsin o zaman,hem 70 defterim var diyorsun hem cebimde 40 ytl yok diyorsun bu ne yaman çelişki böyle,başkalarına tavsiye vereceğine kendine bir bak,lütfen biraz daha dikkatli olalım yorumlarımızda
bence arkadaşım hiç korkma aç sen büronu benim yapacağım gibi hem şirketlerin durumu da farklı değil garantisi var mı işini kaybetmeyeceğinin,

"çizmelerini fırına koyabilirsin fakat bu onların pasta olduğu anlamına gelmez"

Eğer şayet 1.000 ytl ye bağımlı çalışacaksan,hiç değilse kendi büronda umutla yaşamak daha eftaldir.Nasip kısmet işidir bu.Hiç tereddüt etme.Risk almadan bir şey olmuyor

"Hayat insanın cesareti oranında daralır ya da genişler"

arkadaşlar küçük esnaf bitmiş. toplu kapanışlar var. ben kendim bu kadar defter yapmadım. birisiyle ortak girdim. ancak şunu söyliyim harbiden işler zor. toplu kapanışlar var. bana bir sürü eleştiri var anlıyorum. bayağı kimse kızıyor bana. şunu söyliyim dene o zaman. anacak ilerde anlarsın beni..

arkadasım karamsar olmaya gerek yok sn sami nin dedigi gibi herkesin çevresi ve mükellef potansiyeli farklı.bende buromu yeni açtım sayılır fakat şu an 25 tane mükellefim var ve tahsilat oranım da %90 larda tıkır tıkır alıyorum.ve herkesin işini aksatmadan elemana yaptırıyorum.üstelik ismmmo tarifesinin üzerinde aldıgım ücretler.bence bagımlı çalışmaktan emir almaktan kat kat iyi ayda 15 gün çalışıyorum.bagımlı olsam maddiyatı boşver bu kadar rahat olamam.