fonradar

07316 Sayılı Teşvik 4447/Geçici 30 Md.

Aquatim

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Nace kodumuz bu teşvikte geçiyor ve diğer tüm şartları taşıyoruz.

https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi, adresinden 4447/Geçici 30.madde ile ilgili personel tanımlamalarını yaptık. Sistem tarafından da uygun olup olmadığı kontrol edildi.

2021/04 dönemi Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinde ise şu sgk hata mesajını alıyoruz.
“İşyeri nace kodu 7316 sayılı Kanunda belirlenen faaliyetine ara verilen sektörlere ait olmadığından 07316 kanun numarası seçilemez .”

SGK'yı aradık maliye nace kodunuzu güncellemiş olabilir dediler. İnteraktiften mükellefiyet yazısını aldım, nace kodumuz değişmemiş.

Hiç bu kanun maddesinden veren oldu mu?

Ayrıca örnek olarak bir personelimizin Sosyal Güvenlik Kayıt sorgulaması alındığında daha evvelden Çalışılan il ve işyeri bilgisi kısmında faaliyet işkolu ve son işyeri bilgisi yer almaktaydı. Artık bu kısımlar boş olarak gelmektedir.

Bir teknik sıkıntı var gibi, ama ben mi birşeyi atlıyorum?

Sayglarımla,

SGK'YA dilekçe yazdık, durumu özetleyen. Bununla ilgili bir sıkıntı varmış, düzeltmeye çalışıyorlarmış. Bizim dilekçeyi işleme koydular,
az önce beyannameyi verebildim.

SGK tarafından nace kodu ve mersis kayıtları güncellemesi yapılacaktır....dilekçe ekinde vergi levhası ile birlikte SGK'ya müracaat etmelisiniz

Teşvik adı kapsamı altında kaç tane kanun maddesi var.!
Faydalanmama engel bir durum yoksa faydalandır. Yoksa otomatik faydalandırma. Bu nedir ya....
Tamamı ile işi gücü bırakıp bunlarla boğuşuyoruz...