1. Dağıtım Maliyet

canan_ieu

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar merhaba;
maliyete yeni çalışmaya başladım kurs ilede destekliyorum.
küçük bir yardımınıza ihtiyacım var.
1. dağıtımı bitirdim. soruları çözüyorum ancak mesela dağıtım yapacağım gider türünü soru daima kendisi veriyor değilmi. ?
dimm dig güg var gider türü. güge göre 1. dağıtım diyor değil mi ?

Giderler veriliyor ve bunlar gider yerlerine dağıtım anahtarlarına göre olduğuda söyleniyor. ve dağıtman isteniyor.

yani bana gider türlerini veriyor ben bu gider türlerini dimm dig gügleri solda dikeyine yazıyorum esas gider ve yardımcı giderleride üste yazıyorum tablo şablonu hiç değişmiyor değilmi dağıtımlarda

kademeli dağıtımda bazen soruda verebiliyor örneğin 1 dağıtım toplamını biz buluyoruz sonra soruda dağıtıma yardımcı gider yerlerinden en büyük olandan başlayacaksınız gibi soru gelebiliyor ya da şu yerden başlanacak diye belirtiliyor kademeli dağıtım bu konuda dikkat ister ama matematiksel dağıtımda bir önemi yok denklem kurduğumuz için

kademeli dağıtımda bazen soruda verebiliyor örneğin 1 dağıtım toplamını biz buluyoruz sonra soruda dağıtıma yardımcı gider yerlerinden en büyük olandan başlayacaksınız gibi soru gelebiliyor ya da şu yerden başlanacak diye belirtiliyor kademeli dağıtım bu konuda dikkat ister ama matematiksel dağıtımda bir önemi yok denklem kurduğumuz için
Sevgili kubil çok teşekkür ederim. özelden mesaj atmıştım bakabilirsen sevinirim.