1 Eylül Bağımsız Denetçilik Sınavı/Muhasebe Standartları hk.

Merhaba

Sınavda başarılı olan arkadaşları tebrik ederim, geçer not alamayan arkadaşlara da Aralık sınavında başarılar dilerim
Forumda bilgi paylaşan arkadaşlara da çok teşekkürler

Tspakb internet sitesinden lisanslama sistemine ulaşamadım
Telefon da sürekli meşgul, kayıt işlemine başlayan arkadaşlar var mı?

Bİlgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim

TEşekkürler

1. Önce kzanan bilgileri kurum tarafından kayıtlara geçecek ve açıklama yapılacak.
2. Eğer bağımsız denetim şirketi gibi açıklamada bahsi geçen yerlerde çalışıyorsanız onlar sisteme girecek.
3. Bireysel başvuru için posta yolu kullanılacak.

Arkadaşlar Aralık sınavının başvuruların ne zaman başlayacak. Bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Teşekürler.

arkadaşlar çok önemli;
aralık'a tek dersim kaldı.Onu geçersem lisans almaya hak kazanacağım ancak aralıkta askere gidiyorum ve 6 ay kadar olmayacağım.Sınavı geçtiğim takdirde lisans başvurusu için herhangi bir süre kısıtı var mı? Ben aradım bulamadım.Yani "bu sınavı kazananlar 5 ay içinde başvurmazsa lisans almamış sayılır" gibisinden bir hüküm var mı? bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim.yoksa askerliği bir dönem daha erteletmeyi düşünüyorum.....

Benimde bildiğim kadarıyla yok, SPL'yi arayıp sormanızda fayda var.
Kolay gelsin.

arkadaşlar çok önemli;
aralık'a tek dersim kaldı.Onu geçersem lisans almaya hak kazanacağım ancak aralıkta askere gidiyorum ve 6 ay kadar olmayacağım.Sınavı geçtiğim takdirde lisans başvurusu için herhangi bir süre kısıtı var mı? Ben aradım bulamadım.Yani "bu sınavı kazananlar 5 ay içinde başvurmazsa lisans almamış sayılır" gibisinden bir hüküm var mı? bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim.yoksa askerliği bir dönem daha erteletmeyi düşünüyorum.....
Ben bu soruyu sordum. Gelen mail aşağıdadır.
Sayın ilgili,

sınavlarda başarılı olup lisans almaya hak kazandığınız koşulda hak kaybı söz konusu değildir. En fazla yenileme eğitimi ihtiyacınız olup lisansınız geçici iptal durumuna düşebilir. Bu koşulda da bir günlük yenileme eğitimine katıldığınız takdirde lisansınız aktif hale gelir. Lisansa tabi görevde olanların bir an önce belgelerini almaları yararlarına olur.
Ancak lisans başvuru süresi uzadığı takdirde de bir hak kaybı bulunmamaktadır.

internet olan herhangi bir yerden başvurulabilir. askerde olmak engel değil. evraklarınızı yanınızda götürün, askerden iadeli taahhütlü gönderin. ne olacak ki?
lisansını al, kenara koy. burası Türkiye. neolur ne olmaz.