fonradar

12-13 Mart Maliyet Muhasebesi dersinden geçenler buraya

SerbestMüşavir

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar 2011/mart sınavından geçenler kaç puan aldığını ve neler yaptığını yazabilirmi ???

Ynt: 12-13 Mart Maliyet Muhasebesi dersinden geçenler buraya

50 ile geçtim ııı.dağıtım yoktu...yevmiye kayıtları ve ıı.dağıtımı yaptım ama tabi hatalarla mesela işvreen paylarını ben 770 atmıştım..maliyet hocası benim tahminin sonuç falan bakmıyor sadece gidiş yolu doğru ise değerlendirmesi olumlu cünkü daha önceki sınavlarda da 40 puanlık soruları yapıp 50 ile geçen arkadaşlar oldu..

50 ile geçtim, 1/2/3 dağıtımda vardı. Ancak hepsi de eksikti. SInav kağıdım aşırı derecede dağınık ve karışık olmasına rağmen geçtim.

Bundan sonra gireceklere sınav için tavsiyem. Eğer sınav son sınavda olduğu gibi çok zor ise, bütün bildiklerinizi yazın. Puanlama bol oluyor. Fakat sınav kolay ise hocanın puanı kıt oluyor. Çok yakında vakit bulabilirsem kendi maliyet notlarımı siteye yükleyeceğim.

bende 50 ile geçtim birinci dağıtımda işçilik giderlerinihiç dağıtmadım ikinci dağıtımı yaptım üçüncü dağıtımı hiç yapmadım yevmiye kayıtlarını biri dışında tam ve doğru yaptım

bence de hoca sadece gidişata bakıyor ve sınav zorsa geçmek kolaylaşyor

sınavdan sonra kesın kaldım dedım;kaçla geçtiğimi bilmiyorum,sms geldi...
ama cok kötü bir kağıt verdım.
benım dusunceme soru bir cok konuyu kapsayan bir soruydu..
zaten hazırlayan ise pek çözülme niyetinde sormamış...
dağıtma mantıgını bilen herkesı geçirmiş diye düşünüyorum.sorunun doğru yada yanlış olmasına bakılmadıgı anlaşılıyor

arkadaşlar kazanan herkese hayırlı olsun. ama inanın bir gariplik var. ben 1.2.dağıtımı yaptım. 3.dağıtımdan da biraz yaptım. yevmiye kayıtlarınıda yaptım. arada ciddi anlamda yanlışlık ve eksiklik de yok. 40 45 le kalsam hadi neyse ama 25 inanın hiç adil değil. imkansız ya. mantığım almıyor. en az 50 60 70 bile gelebilirdi.

bu dediğin şey aralıkta bana da oldu.kesin geçtim dedim 33 verdiler mantıklarını anlamak pek mümkün değil.

Ben diğer konuya da yazmıştım ama burda da yazayım.Ben 3.dağıtıma kadar geldim.Safhada miktar dengesini yaptım.Diğer kısmını yapmaya vaktim yetmedi o en kolayıymış aslında.2.soruda da muhasebe kayıtlarını yaptım.Birinci dağıtım ve ikinci dağıtımda ne genel üretim ne genel yönetim dikkat ettim.2.dağıtımın sonunda genel yönetim gideri eşit dağılacakmış ben birdağıtım anahtarıyla dağıttım yanlışım bu.Kaç aldığımı bilmiyorum ama geçmişim çok şükür

aralık sınavında 37 aldım itiraz ettim 40 yaptılar geçerim kesin diyordum hala neden kaldığımı bilemiyorum mart sınavında da 1.2. dağıtımı yaptım 3. dağıtımda safhayla olan dağıtımı yaparken süre doldu yarıda kaldı ben de aranmadım sanırım maliyetten kaldım yine bunların neye puan verdiğini anlamak çok zor ya.

ya vallahi üzlüdüğüm nokta kalmak mı geçmekmiş değil. üzüldüğüm nokta kalmayı haketmediğimdir. o kağıtla geçemezsem vallahi daha geçmemem lazım. mantığımın bittiği nokta. ki benim not tahminlerimin % 90 ı tuttu. sonuçta yaptığım işlemi biliyorum. 25 neye veriyorsun ki. zaten yevmiyelerimde 1 2 hata var kalnın hepsi doğru. 1. ve 2. dağıtımda doğru. aklıma gelen tek şey kağıdımın sadece ön yüzünün notu verildi. yani arka sayfadaki 35 40 puanımı toplamayı unuttular.

anlamak zor arkadaşım hayırlısı olsun kağıdından bu kadar eminsen itiraz et ben daha kaç aldığımı bilmiyorum. yani maliyetten geçen arkadaşlara bakıyorum da kimsenin soruları tam değil herkes bildiğini yapmış geçenler geçti şans bize gülmedi demekki hayırlısı olsun yapacak birşey yok ama temmuzda bu işi bitirmek lazım çok çalışmak gerek..

benimde tek dersim maliyet kalmıştı , kaçla geçtiğimi bilmiyorum ama geçmişim..sınav sonrası kötü geçti ama eğer kağıdı ben okusaydım geçer not verirdim diyordum çevremdekilere , herşeyden biraz biraz yaptım eğer soru içinde soru şeklinde değilde aynı konuları içeren 5-6 soru sorulsaydı hepsini doğru çözeceğime inanıyordum , tek soru olduğundan iş biraz sarpa sardı ama okuyan hocada kağıdın hakkını vermiş :)

Benim ilk girişimdi 7/6 yaptım ben aslında maliyetten de geçeceğimi düşünüyodum ama 20 ile braıktılar ki bir tek3 .dağıtımı yapamadım onada zaten zaman yetişmedi , şimdide kamil büyükmirzanın kitabını sipariş verdim ona çalışacağım , başka bir önerisi olan varmı

;D ;D ;D bakalım kaç aldım rekor bekliyorum 6 sayfa cevap kağıdı döşendim adama hocaya kağıdı değil roman bıraktım

Ben aralıkta ilk kez girmiştim sınavlara 7/4 yapmıştım da Bu sınavdada kalan 3 ünü verdim ve işi bitirdim.
Darısı sizlerin başına. Ben aralıkta vermiştim maliyeti 85 alarak.Maliyet için tavsiyem şu;
Kesinlikle hesaplamaları falan mutlaka gösterin sağlamalarını yapın bol bol puan alırsınız.
Ayrıca emin olun %99 bu sınav kolay olacak ve çoğunuz geçeceksiniz. Matematiksel dağıtım banko çıkar diye düşüyorum. S.malın maliyeti Tablosuda çıkabilir.

Herkese şimdiden bol şans
S.M.M.M Ramazan BİÇER

ramazanbicer ' Alıntı:
Ben aralıkta ilk kez girmiştim sınavlara 7/4 yapmıştım da Bu sınavdada kalan 3 ünü verdim ve işi bitirdim.
Darısı sizlerin başına. Ben aralıkta vermiştim maliyeti 85 alarak.Maliyet için tavsiyem şu;
Kesinlikle hesaplamaları falan mutlaka gösterin sağlamalarını yapın bol bol puan alırsınız.
Ayrıca emin olun %99 bu sınav kolay olacak ve çoğunuz geçeceksiniz. Matematiksel dağıtım banko çıkar diye düşüyorum. S.malın maliyeti Tablosuda çıkabilir.

S.M.M.M Ramazan BİÇER
teşekkürler kardeşim tavsiyelerini dikkate alacağız

stonhand ' Alıntı:
;D ;D ;D bakalım kaç aldım rekor bekliyorum 6 sayfa cevap kağıdı döşendim adama hocaya kağıdı değil roman bıraktım

bende çok merak ediyorum maliyetten yüksek aldığım kesin 80 den aşağı beklemiyorum. notlar açıklanınca paylaşalım sevgili hüseyin. ;D ;D ;D ;D

ramazanbicer ' Alıntı:

S.M.M.M Ramazan BİÇER

yahu benim kağıdımda fazlası vardı. inanılacak gibi değil. 25. hadi 40 45 olsa tamma diyecem ama en az 60 70 bekliyordum. yok yok mantığım almıyor. itiraz sonucunu paylaşacağım inanın sizlerle.