fonradar

120 Alacak - 320 Borçlar (Kapama)

120 deki alacakların tahsili imkansız hale geldiğinde karşılık ayrılmadan kapamak istiyorum, yapılacak kayıt ?

320 deki borçların ödenmesi imkansız hale geldiğinde yapılacak kayıt ? (679 yerine 549 kullanılabiliyormu)

Teşekkür ederim.

Ynt: 120 Alacak - 320 Borçlar (Kapama)

bende u anda 120 ve 320 hesaplkarını kapatıyorum çok basit bankaya gidip elden para yatmış şeklinde göstereceksin tahsilat makbuzu kesilmesi gerekene keseceksin hesaplarını bakiyelerini sıfırlayacaksın

Sn.Aday
Bankadan başksının adına para yatırmanıza anlam veremedim doğrusu.120 lerinizin şüpheli hale geldiğini düşünelim bu sizin karşılık ayırdığınızda gideriniz olacaktır.Ayrıca 320 lerinizi neden bu şekilde kapıyorsunuz Karşılıklı mutabık kalınmadan yapılmış her türlü kapama ileride başınızı ağrıtabilir.Bence sakıncalı bir işlem.

aday ' Alıntı:
bende u anda 120 ve 320 hesaplkarını kapatıyorum çok basit bankaya gidip elden para yatmış şeklinde göstereceksin tahsilat makbuzu kesilmesi gerekene keseceksin hesaplarını bakiyelerini sıfırlayacaksın

:eek: :eek:

aday ' Alıntı:

:eek:

aday ' Alıntı:

bu nasıl bir işlem ya patronun duymasın işinden olursun

:-[

arkadaşlar sanıyorum aday arkadaşımız farklı türdeki cari hesaplarını kapatmaktan bahsediyor. zaten bu işlemi yapmasını patronu söylemiştir. gerçekte olmayan bir bakiyenin kapatılmasından bahsediyor sanıyorum. ancak soru da bu sorulmuyordu, gerçekleşen bir ticari işlemin bakiyesinin kapatılması idi soru, ancak aday arkadaşımız sanıyorum bu soruyu, gerçek bir ticari işlem olmayan bakiyenin kapatılması olarak algıladı. bu tür cevaplar resmi olmayan bir durum olup sadece firmaları değil o işlemleri yapan şahısları da sıkıntıya sokar, resmi olmayan işlem yapmamalıyız. ya da ben yanlış anladım
nk=topic=26490.msg148116#msg148116 date=1242985784]
[/quote]